Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King melyik regényét...

Stephen King melyik regényét ajánlanátok tőle első regénynek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami horror fanatikus, és nem is akarok nagyon bexarni, és nem olvastam tőle még semmit, szóval ez alapján mit ajánlanátok? :D
2015. okt. 18. 00:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mondjuk én nem olvastam tőle sok mindent, de nem csak szigorúan vett horrorjai vannak. A Tűzgyújtó vagy a Tortúra másabb témák. Én spec. az Állattemetőt olvastam tőle először, voltam max 16 éves. Az viszont tényleg horror. Rémálmaim nem voltak, viszont a hangulatára ma is emlékszem. Jó volt, na...
2015. okt. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiii ***** válasza:

A Duma key jó választás. Bár a google horrornak írja (ami valahol igaz is), én nem teljesen így emlékszem vissza rá, inkább, mint egy mesére (persze nem egy hagyományos mesére:D).

Álomcsapda. Hát ez valami egészen különleges könyve. Itt is vannak félelmetes részek (ha hajlamos vagy átvenni a történetek hangulatát), de sokkal inkább meghökkentő és érdekes.

Ami nekem speciel még nagyon tets

2015. okt. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiii ***** válasza:
zett, az a Rémkoppantók. Viszont nagyon monoton regény, kell hozzá türelem, egyfajta ráhangolódás az egészre, szerintem tartalmaz kissé beteg szálakat.
2015. okt. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piriiiii ***** válasza:
Ja, ami meg a legkevésbé félelmetes, az A holt sáv. Az is nagyon tetszett. Talán az egyik legjobb élményem tőle.
2015. okt. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Eddig amit olvastam:

- Colorado kölyök

- Tortúra

- Állattemető

- Christine


Nekem mindegyik nagyon tetszett. :) Talán a tortúrát ajánlanám elsőre. Nem túl vastag és végig fenn tudja tartani a feszkót.

2015. okt. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha igazán jót akarsz, akkor a korai regényei közül választasz. Eleinte sokkal jobb könyveket írt (na vajon miért).
2015. okt. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én anno a Carrievel kezdtem. Azóta is az tetszik a legjobban.
2015. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Duma Key, Lisey története, Holtsáv, Dolores, Tűzgyújtú, Tóparti kísértetek


Az első kettő néhányak szerint "lassú" és nem horror. Vagyis nem annyira véresek, inkább a természettfölöttivel és túlvilággal foglalkoznak, viszont nagyon érett, érzelmileg dús és pörgős írások.

2015. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én kb 40 könyvét olvastam, de nem tudom, hogy elsőre mit ajánlanék. Valami lazábbat. Ne egy Tortúrával vagy egy Állattemetővel kezdd.

Inkább egy Coloradoi kölyök vagy Tom Gordon, segíts!

Vagy novellásköteteit is ajánlom: Rémálmok és lidércek, Minden haláli, Éjszakai műszak, Csontkollekció

Vagy az újabb könyvei között is vannak light-osabbak pl az új kedvencem: 11/22/63 - igaz több, mint 1000 oldal, de én kb 3 napig nem aludtam, mert nem bírtam letenni :D

Szóval ezeket ajánlanám leginkább.

Amúgy én a legnagyobb King fanatikus vagyok :D

A személyes kedvencem: Christine- évente 1x vagy 2x minimum újraolvasom.

2015. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármit olvastam volna tőle, mindenki a Carrie-t ajánlotta, de végül a Cujo-t olvastam először.

Azóta szinte csak King-et olvasok ... :)

Egyik könyvét sem találtam ijesztőnek, viszont én sem ajánlom elsőnek az Állattemetőt.

2015. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!