Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 16 éves lány vagyok, és úgy...

16 éves lány vagyok, és úgy döntöttem, hogy megpróbálok angol könyveket olvasni. Mit tudnátok ajánlani mivel kezdjem, ami sikerélményt fog tudni szerezni nekem?

Figyelt kérdés
lehet szerelmes, vicces, krimi vagy valami ilyesmi esetleg még fantazi csak az a lényeg, hogy angol legyen, és könnyített olvasmány.
2015. okt. 19. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szerezd be a kedvenc magyar könyved angolul, vagy vannak ilyen Oxfordos (azt hiszem Oxfordos), 6 szintes rövidebb könyvek, amiből ha a szókincsednek megfelelőt választasz, nem lesz nehéz dolgod.


[link]

htpp://bookline.hu


Ha rendelni szeretnél :)

2015. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lord of the Rings. :D

Angol-angolt nem javaslok, mert azok szeretik megtekerni a mondatokat, és oylan nyelvtant használni, amit amúgy senki. :D

2015. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kistunder válasza:

Szerintem a Szent Johanna Gimi!!!

Velem ez a könyv szerettette meg az olvasást!!

2015. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

3. Válaszoló: ööö... elolvastad te egyáltalán a kérdést? Nem akarok bunkó lenni, mert segíteni akartál, de a Szent Johanna Gimit, egy magyar, pontosabban Leiner Laura írta. Tudomásom szerint nincsen angol változata...


A kérdésre visszatérve: az 1. Válaszolóval értek egyet. Szerintem mondjuk inkább oxfordos könyveket olvass. (Bár attól függ, hol tartasz angolban) Oké, nem jó kis regények, de tanulni lehet belőlük ;)

2015. okt. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már vagy kb. egy középfokú nyelvvizsga szintjén, megpróbálkozhatsz akár az eredeti, nem könnyített könyvekkel is.
2015. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Márciuska ***** válasza:

Oxfordos könyvek jók, meg a Penguin Reader könyvek is. Budapesten van Oxford könyvesbolt is, ha arra jársz, a Gerlóczy utcában. Ha konkrét címet szeretnél, nekem a Star ZOO (Csillagállatkert) nagyon tetszett Harry Gilberttől. De nagy klasszikusok is megvannak, pl. Pride and Prejudice (Büszkeség és balítélet), The Phantom of the Opera (Az operaház fantomja), Sherlock Holmes történetek, The jungle book (A dzsungel könyve), The Wizard of Oz (Óz a nagy varázsló), F. H. Burnett könyvei, a Secret Garden (A titkos kert), a Little Princess (A padlásszoba kis hercegnője), és a Lord Fauntleroy (A kis lord). Ezek többnyire itthon is beszerezhetők.

De kipróbálhatod a nem könnyített, eredeti könyveket is, csak gyerekkönyvekkel kezdj. A Micimackót kifejezetten ajánlom. Eredeti angol nyelvű könyveket a prospero.hu-ról szoktam beszerezni, náluk minden megvan.

2015. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!