Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért jobb könyvet olvasni,...

Miért jobb könyvet olvasni, mint TV-t nézni?

Figyelt kérdés
Tudnátok sorolni pár előnyt? Tegyük fel, hogy napi 40-50 oldalt olvasok el napi szinten. Álalában sport, fantasy ami érdekel..

2015. okt. 22. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem feltétlenül jobb. Az én szempontomból annyi, hogy szívesebben teszem, mert engem szórakoztat.
2015. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Azért jobb mert egy könyv sokkal részletesebb tud lenni mint egy film. Egy emberi példa: a film a jéghegy csúcsa, ami kilátszik a vízből, a könyv pedig a sokkal nagyobb része, ami a víz alatt van.
2015. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Jobb, mert aktív részese vagy a tevékenységnek, elképzeled, amit olvasol, és sok-sok dolognak csak a fantáziád szab határt. Illetve azért is, mint írták előttem, hogy sokkal részletesebb, sokkal több szempontot vesz figyelembe, sokkal mélyebb megközelítéseket tár eléd, mint általában a TV.


A TV gyakran csak arra való, hogy "szóljon valami", egy passzív folyamat, nem kell az agyadnak semmit sem csinálnia, ott vannak a szereplők, nem neked kell elképzelned őket. Ezzel a kreativitást félreteszed, és csak punnyadsz.


Meg kell találni az egyensúlyt, én például rengeteg sorozatot szeretek, de olvasni talán méginkább. :D

2015. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem jobb, teljesen más világ, más médium a kettő.

Vannak előnyeik és hátrányaik is.

2015. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Pl. te adhatsz arcot a szereplőknek, és egyedien rendezheted meg a jelenetet a fejedben. :)
2015. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Nálam már volt olyan, hogy egy nap alatt elolvastam egy 670 oldalas könyvet. Egyszerűen nem tudtam letenni. És amikor a végéhez értem majdnem elbőgtem magam, hogy csak ennyi volt? Olvastam volna még egy ideig. Számomra az a legjobb hogy kirajzolódik előttem a történet, és szinte filmként látom az egészet. Olyan amilyennek elképzelem... Csodás dolog az olvasás. Sokkal jobb mint egy film
2015. okt. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én azért szeretek jobban olvasni, mert a történetben a szereplőket, a helyszíneket és a történetet is elképzelem ahogy akarom :D és tényleg sokkal részletesebben leírja a könyv,mint ahogy a tv mutatja :)
2015. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shan-Yu ***** válasza:
Azért mert akkor aktívabb vagy mint amikor tévézel.
2016. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!