Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » "Írói" válság? Túl rövid a...

"Írói" válság? Túl rövid a kérdés.

Figyelt kérdés

Kedves barátnôm nagyon kedveli az irományaimat, rendszeresen követi a blogot, ahova feltöltöm az alkotásaim. Szülinapja közeledtével gondoltam meglepem egy rövid kis történettel, amit kifejezetten neki készítek, még a blogra sem kerül fel. Én általában véres, izgalmas, drámai történeteket írok, ezért más témában nem igazán mozgok otthonosan. Itt a bibi. Rajong a romantikáért. Megkérdeztem tôle, hogy mégis milyen történetet olvasna szívesen tôlem?,,Romantikusat!" vágta rá. Nem egészen erre számítottam, hiszen egyáltalán nem az ilyen jellegû történetek megszokottak tôlem. Így hát kérdezôsködni kezdtem a szereplôk tulajdonságairól és a történet témájáról, amire felépül az.

,,Mindegy. A lényeg, hogy a fiú olyan legyen, mint Oli!" adta meg a választ. Azt kell tudni Oliról, hogy tipukus mintadiák, amihez még kifogástalan külsô is pározódik, amit ô képtelen felfogni. Nem él vissza a külsejével, nem kicsinyít le senkit sem azért,amilyen. Bevallom eléggé vonzó karakter, a követôink is imádják ôt (Oli egy szereplô, a történetemben).

Nem vagyok hivatalosan író, ezért is található idézôjelben az író szó a kérdésben.

Fogalmam sincsen milyen szálakra épüljön fel a történet. Az oké, hogy romantikus, de ez mégsem elég. Na meg Oli párja...

Teljesen tanácstalan vagyok. Nem tudom milyen személyiséggel rendelkezzen az egyik fôszereplô és azt sem, hogy mire épüljön a történet, ami még sosem fordult velem elô. Gondoltam az ellentétes variációra (minta diák fiú, lázadó, balhés lány), de az egy lenne a sok ilyen történet közül.

Gondoltam itt talán van pár emberke, aki tudna nekem tippeket adni. :)


(Blog linket sajnos nem adhatok, mivel nem csak én szerkesztem, valamint német nyelven íródik minden történet a blogon.)


2015. okt. 30. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"amihez még kifogástalan külsô is pározódik," - Te vagy "író"?! :-)))
2015. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Kicsikém, olvass vissza! :)

Nem vagyok író. Nem tökéletes a Magyar fogalmazásom. Ennek oka pedig az, hogy 11 éves korom óta Németországban élek a szüleimmel. Apukám szintén Német, ezért még a Magyarországon való tartózkodásom alatt is beszéltem Németül.

Aki nem tud segíteni az ügyben, az kérem ne válaszoljon.

2015. okt. 30. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok hivatalosan író, ezért is található idézôjelben az író szó a kérdésben. "

"Kicsikém", te is idézőjelbe tetted, én is.

Ennyi.

2015. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi időd van? Én 2-3 hónap alatt biztos nem tudnék olyan romantikus történetet alkotni, amihez körülbelül semmiféle alapom nincs (kivéve persze egy szereplőt), és egyáltalán nem klisés. Én a helyedben nem vállaltam volna, főleg úgy, hogy egyáltalán nem írsz romantikusat.


Ellenben az sem lesz jó, ha valaki más ötletét írod meg. Szerinted nem fog rájönni, hogy az nem a te tolladból származik? De ha mégis erőltetni akarod, akkor olvass el egy pár híresebb (rövid) történetet a neten, hátha abból lesz valami ihleted.


(Zárójeles megjegyzés: A barátnőd eléggé úgy hangzik, mintha magának akarná Olit, persze a való életben. Lehet, hogy nagyon merész húzás volna, de megpróbálhatnál egy, a barátnődhöz hasonló karaktert alkotni. Hangsúlyozom, merész, nem ajánlom, max. végszükség esetén.)

2015. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Én is gondoltam már arra, hogy az ô személyiségét adom a fôszereplô lánynak, de eléggé kockázatos. De próbálok olyan megoldást találni, hogy azonosulni tudjon a lánnyal, ha nem is teljesen. Azzal is gondba vagyok, hogy ki szemszögéból írjam.


Mellesleg én is aggódom az idő miatt, de próbálok minden nap írni, ha csak pár sort is, az egyetem mellett.

Mindenesetre köszönöm a választ! :)

2015. okt. 30. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:

A romantikus írók nem véletlenül használnak nagyon sablonos, átlagos női karaktert - bárki azonosítani tudja magát velük. :) Minél kevesebb a leírás (és az is minél általánosabb), annál egyszerűbb. Nézz meg egy horoszkópot, pont úgy kell fogalmazni. Régi, bevett húzás.

Ha tényleg gyorsan kell legyártani, vannak más sablonok is. Általában a női főszereplő szemszöge érvényesül - ez is segíti az azonosulást, plusz mivel a célközönség is női (itt konkrátan a barátnőd), "félszavakból" is megértik egymást. Plusz ebben a konkrét esetben még arra sem kell figyelned, hogy "külső szemlélő" megértse a leírásokat, használhatsz olyan szókapcsolatokat, amiket csak ti szoktatok egymás között. Ez is személyesebbé teszi (plusz te is gyorsabban haladsz, normális esetben az ilyeneket alaposan ki kéne gyomlálni).

A történet terén ha nem akarsz sablont, akkor bizony nem lesz elég időd. Mondjuk a romantikus művek nem merülnek ki a tinédzser romantikában, nem kell az iskolai helyszín, ha zavar. Komolyan, az "egzotikus helyszínen találkoznak, utálják egymást, kerülik a másikat, mégis kialakul a vonzalom, erre bekavar egy harmadik, száz oldal szenvedés, összejönnek, happy end" megy ki a divatból? :D

De igazából mindegy, a balhés lány felállás is életképes. (Ez a modernebb, fiataloknak szóló romantikus művek most futó sablonja. A sodródó női karakter valamivel idősebb klisé.) Mivel csak a barátnődnek írod, biztosan nem lesz egy a sok történet közül - neki tetszeni fog, mert Oli benne van, a többi meg nem érdekli. Más meg úgysem olvassa, tehát mindegy. Legyen koherens, hozza a zsáner követelményeit, írd meg tisztességesen, más nem számít. Inkább egy egyszerű sablon jól megírva, mint egy "hú-de-nem-átlagos" történet összecsapva, mert kifutsz az időből. (És még akkor sem garantálhatod, hogy a sztori nem lesz mégis sablonos.)

2015. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem elsősorban romantikus történeteket írok, de mindenképp azt kell mondjam, nagyon nehéz feladat elé állítottad magad, elsősorban a túl tökéletes férfi karakter miatt. Nehéz szimpatikus, szerethető karaktert alkotni úgy, hogy gyakorlatilag nincs hibája, tapasztalhatod, hogy ezek a karakterek olykor egyenesen idegesítővé válnak hibátlanságuk miatt. Ha írsz, legalább egy-két hibát építs bele. Talán nem lesz ugyanolyan karakter, de hosszú távon kifizetősőbb :) A lányt pedig, ha javasolhatom, ne húzd fel egy sztereotípiára. Ajánlom, mindkét karakterrel tölts ki egy Mary Sue tesztet (találni az interneten), amivel ellenőrizheted, nem sikerültek-e sablonosra. Ami pedig a romantikát illeti, nem kell, hogy akörül forogjon minden. Nyugodtan írhatsz egy történetbe nagyon megható romantikus szálat úgy is, hogy drámai, izgalmas fantasy, sőt, könnyen előfordulhat, hogy a közös küzdelmek, nehézségek sokkal erősebb kapcsolatot alakítanak ki a karaktereid között, mint egy iskolai helyszín. A válság feloldásához olvass igényes romantikus irodalmat (én is ezt tettem, mikor hasonló helyzetbe kerültem), lehetőleg ne YA-t mert az gyakran sablonba torkollik. Mindenképpen sok sikert kívánok hozzá, remélem, sikerül megírnod!
2015. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!