Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hosszú élet szegényen vagy...

Hosszú élet szegényen vagy rövid élet gazdagon?

Figyelt kérdés
Ha választhatnál, melyiket választanád? Hogy nagyon sokáig élsz még, de maradsz mondjuk a "magyar válságrealitás" nyomorú, kudarcokkal teli bugyraiban, avagy egy "jótündér" azt mondaná, hogy még mondjuk élsz 10-15 évet, de azt teljes anyagi függetlenségben bőségben, jómódban és sikerélményekben is bővelkedőn teheted meg.

2012. jún. 20. 08:06
1 2
 1/19 2xSü ***** válasza:
55%

Az anyagi helyzet ugyan nem lehanyagolható az ember életében, de nem szabadna elsődlegesnek lennie. Az ember célja, hogy emberhez méltó módon éljen. „Az ember arra született, hogy keresse a szépet, kövesse a jót, cselekedje a legnemesebbet”. Én azt gondolom, hogy az ember egyik általános életcélja a tanulás. Most itt nem a kisiskolás módszerre gondolok, hanem arra, hogy szemlélődjön és gondolkodjon el a világ dolgairól. Gondolj csak arra, hogy mondjuk egy baráti közösségben valaki tudja, hogy mindenki tud egy adott dologról, csak ő nem. Furdalni fogja a kíváncsiság, rá akar jönni, hogy mit titkolnak előle. Én legalábbis mindig próbálok keresni a napom végén valami olyan tanulságot, amit jól megjegyzek és továbbviszem magammal. Platón mondta: „A vizsgálódás nélküli élet, nem embernek való élet.”


Ebből kiindulva inkább válaszom a hosszabb életet, mint a rövidebbet. Az anyagi körülmények pusztán körülmények. Aki gazdag, rendszerint az sem boldogabb, az sem bölcsebb. Esetleg egészen más jellegű problémái vannak. Nézd meg, a gazdagok körében is ugyanannyi a kiégett, céltalan, drogokba menekülő ember. Csak míg egy szegény reménykedhet, hogy „ha nyerek a lottón”, addig a gazdag ember valami olyannak a hiányát éli meg, amit nem biztos, hogy meg tud fogalmazni, és ebből a szempontból azért reménytelenebb, mert lám megvan minden anyagi lehetősége, mégsem tudja a saját boldogságát megteremteni. Van igazság abban, hogy a pénz nem boldogít. Lehet, hogy a pénz hiánya sok boldogtalanság forrása lehet, de önmagában a pénz nem hoz boldogságot.

2012. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Rövid gazdag - elmennék BASE jumpolni. Szvsz a szenvedés hosszútávon rosszabb, mint egy rövidebb jó élet. És egyszer, úgy is szembe kell nézni a sorsoddal, és ha visszanézve bánatot, megbánást látsz látsz akkor az nem jó :)


http://www.youtube.com/watch?v=u1PUgWLRU5E

2012. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

Ha választanom kéne.

Inkább maradok szegény és sokáig élek, mint hogy gazdag legyek és rövid életem! Az életet nem lehet "megvásárolni" a világ összes pénzével sem.

Igaz elég szar szegénynek lenni, a hiteleket is alig tudjuk fizetni, de akkor sem választanám azt a verziót amit írtál, persze belegondoltam hogy milyen jó lenne gazdagnak lenni... vagy legalább csak annyi pénzem lenne hogy kifizessem azt a 4-5 milliót ami miatt szenvedünk.

2012. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Szegenyen kepes vagy megbecsulni sok mindent,s maskent latni a vilagot. gazdagkent csak penzert vennel mindent s orokke keresnel vmit,amit penz nelkul lehet csak megkapni. en inkabb szeretnek szegeny lenni sokaig,mint hazug rovid eletet eljek.
2012. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 zavecz istvan válasza:
29%
szerintem rövid szegény élet de a legfontossabb boldogan
2012. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem én biztosan a hosszú életet választanám szegényen! Persze elengedhetetlen a pénz manapság.. éppen ezért rühellem.. Akörül forog a világ, ezért lopnak, csalnak, gyilkolnak.. Undorító. Én inkább egy kis tanyán ellennék, mint pl. a Farm ahol élünkben :)

Most sincs túl sok pénzünk, van mikor egyik napról a másikra élünk.. de én boldog vagyok így is, mert szerető családom, párom és barátaim vannak. Ez számomra mindennél fontosabb!! És boldog vagyok pénz nélkül is! :)

(persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem lenne szükségem több pénzre, hogy végre saját lábra állhassak (saját lakás, családalapítás),de reménykedem a jóban és mivel optimista vagyok és kitartó, össze is fog jönni előbb-utóbb minden jó :) )


23/L

2012. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkié pozitív, mégha nem is ért mindenki mindenkivel egyet. Remélem sokan írnak még, én egyenlőre nem akarom felfedni a saját nézeteimet. :)


Második válaszoló! Magam nem vagyok egy túlzottan vakmerő, bátor típus, de az a videó, amit belinkeltél az: HATALMAS!!!


Akkora feeling, hogy az csak na:)

:)

2012. jún. 20. 09:56
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
örök élet bölcsen
2012. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Tojasleves ***** válasza:
76%
Hosszú élet egészségesen és boldogan, azzal akit szeretek.
2012. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Hát én úgy látom ( elég fiatal, és változó fejemmel 14/L), hogy a rövid, mégis jólétben lévő életet választanám. Ha most a jelenlegi életemhez kapcsolnák hozzá, ezen nem is igen gondolkodnék (na jó, kicsit igen). A mostani életem nem tartozik a szegényekébe, de a gazdagokéba sem. Sok mindent megengedhetünk magunknak, de ezt nem használjuk ki igazán. De ha meg van adva hogy biztosítva van a jólét, akkor így van rendben. A pénz sokat számít mostanában, de attól még csak egy papírdarab. Az emberek rengetegszer használtak ki(leginkább a pénz miatt), de pár éve megtaláltam azokat, akiket ez nem érdekel. Amúgy se tetveztem, hogy képes leszek véghez vinni azt amit elkezdtem, szóval a rövid élet még el is fogadható.

Nem tudnám kibírni, ha szegény életem lenne. Persze, még változni fog a gondolkodásom, úgyhogy ez a jelenlegi :)

2012. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!