Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » E-book olvasót szeretnék de...

E-book olvasót szeretnék de nem tudok dönteni!?

Figyelt kérdés

Akinek van, elégedett-e vele, megérte-e megvenni?

Jelenleg a Kindle paperwhite 3 és Kobo glo HD közt vacillálok. Valakinek van velük tapasztalata?



2015. nov. 8. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem Paperwhite 3 van, augusztus második fele óta. Nekem nagyon bevállt, iszonyatosan megszerettem. Nagyon lapos, könnyű, végre nem kell hatalmas könyveket cipelnem mindenhova.

Én személy szeerint könyveket kalózkodni szoktam, de van hozzá egy program, a Calibre, amit ha jól konfigurálasz, akkor automatikusan konvertálja és a Kindle-re küldi a könyveket.

Valami konkrét kérdés?

2015. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem Kindle 6 van, de ismerősök között van Kindle Paperwhite tulaj. Összehasonlítottuk, neki nem ad annyival több élményt a háttérvilágítás, a "sima" Kindle is majdnem ugyannyira jó, de mivel kevesebb energiát fogyaszt, tovább bírja. Egészen biztos vagy benne, hogy szükséged van a háttérvilágításra?


Egy szép összehasoníltás olvasható itt (angol):

[link]


Személy szerint Kindle-párti vagyok, de a Kobo tesreszabhatósága jobb (meg az sem mindegy, milyen forrásból szerzed a könyveket, az epub formátum elterjedtebb, de ahogy az első is mondta: Calibre mindent megold).

2015. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nézegettem összehasonlításokat, teszteket és arra jutottam, hogy a Kindle kijelzője szebb tónusú, gyorsabban reagál, nagyon ritkán fagy le, az Amazon pedig kiváló könyváruház, kiváló szoftvertámogatással, közvetlen kapcsolattal a goodreadshez és a Calibre-hez.

A Kobo akksija tovább bírja, egyszerűbben kezelhető a menü, több betűméret/típus és más beállítási lehetőség van, logikusabb a könyvtár és tárhely elrendezése. Külsőleg picit kisebb, nekem jobban tetszik. Árban kb ugyanannyiba kerülnek.

Valamiért mindig ódzkodtam a túl hypeolt termékektől, mint az iphone is, ezért nem hajlok a kindle felé sem.

2015. nov. 8. 23:20
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a Kindle nincs túl hypeolva, teljesen jól működő termék, az ára pedig nincs elszállva a többihez képest. Az Apple cuccokal nekem az a bajom; az ár-érték aránya szerintem nem megfelelő. Ha valamit venni kell, én mindig ezt nézem.

Őszinte leszek, nekem a Kindle-ből nem hiányzik több betűtípus, méret, meg hasonló dolgok, én nem ias gyakran állítgatom. Mikor megvettem, akkor megkerestem a kényelmes beállításokat, aztán nem igazán foglalkozom vele. Nem tudom elképzelni, hogy valaki annyira specifikus legyen ezzel kapcsolatban, hogy hét fajtából egyik se legyen jó. A menü szerintem egyáltalán nem bonyolult, pár napon belül mindent pillanatok alatt megtaláltam.

2015. nov. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne, ami nem teljesen tiszta számomra.

Az Amazonon vásárolt e-bookok csak Kindle-n olvashatók, vagy pl Kobo-n is? A Kindle-re más forrásból is tudok könyveket tölteni? A Kobo áruházában vett könyvek csak Kobo-n olvashatók? Mennyire macerás a konvertálás/töltögetés? A Kindle memóriája bővíthető microSD-vel? Nem láttam rajta slotot, csak a Kobo-n.


Egy cikk úgy fogalmazta meg, hogy az Amazon egy áruház, ami a termékei olvasásához készített egy eszközt, a Kobo pedig egy eszközt készített, mellyel könyveket lehet olvasni.

Bocs ha bonyolult vagyok, de a múlt héten kezdett érdekelni a téma, eddig nem is fogtam e-book olvasót a kezembe, csak tudtam hogy létezik.

2015. nov. 10. 00:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a Kobo boltja milyen, soha nem is láttam, viszont nem tudom elképzelni, hogy ne lehessen máson olvasni, nem érné meg nekik. :) Viszont az Amazonos könyveket lehet máshol is olvasni, ha kompatibilis formátum, az tuti.

Őszinte leszek, én kalózdokod keményen, azokat a könyveket meg simán át lehet pakolni a Kindle-re. A konvertálás nem nagy dolog. Ha a Calibre megvan, akkor csatlakoztatod a Kindle-t az USB-vel. A program felismeri, fent lesz egy nagy gomb, amivel lenyitsz egy menüt. Ott lehet konfigurálni, amit ha jól megcsinálsz (durván 20 másodperces meló), akkor utána csak rákattintasz egy könyvre, aztán a nagy 'Send to device' gombra és mindent elrendez magának. Törölni lehet Calibre-ből (klikk a könyvre, jobb gomb, remove books, remove matching from device), vagy a mappákból, vagy magán a Kindle-ön. Nem nagy eresztés.

SD slot nincs, viszont őszintén, miért tartogatna rajta az ember több ezer könyvet egyszerre, örökre? Én sokat olvasok (havi 6-7 könyvet), még ilyen sebességgel is nevetségesen sokáig tartana 4 GB-nyi könyvet elolvasnom, annyi ideig meg nem tart egy kütyü sem. Másrészt én szoktam szelektálni is.

A cikk szerintem kicsit furcsán fogalmazott. El tudom képzelni, hogy az Amazon látott fantáziát abban, hogy ők komplett szettet (Kindle, könyvek, kiegészítők) egy helyen áruljanak, de ha egyszer beválik, akkor nekem teljesen mindegy, mi volt az alap koncepciójuk. A Kobonak is van boltja, mert így éri meg nekik. Így maximális számú vásárlót érnek el, mert van, aki csak olvasót akar, van, aki csak könyvet, de sokan mindkettőt. Ebből a szempontból nem látok "bűnt".

2015. nov. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is Kindle-m van (Amazon Kindle 4). Nem csak Amazonon vásárolt könyvet nyit meg, hanem bármit, ami MOBI, AZW3, TXT (és még ki tudja milyen) formátumú (nem ismerem behatóan, csak olvasok rajta, és imádom). A formátumok konvertálásához meg ott van a Calibre nevű nyílt forrású program - Linux, Windows, MacOS alá egyaránt, és rendszeresen frissítik, a Kindle és Kobo reader mellett kezel még sok másik olvasót is, plusz kb. az összes létező szövegformátumot át tudja alakítani egymásba.


Az enyémen nincs microSD slot, mondjuk másfél Giga tárhely mellé nekem nem is hiányzik, meg eleve a számítógépen (Calibre-n) tartom a könyveket, és csak azt a néhányat töltöm fel, amit éppen el szeretnék olvasni.

2015. nov. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Amazon a hivatalos termékei mellé ad felhőalapú tárhelyet is - ez durván kétszerezi a memóriát. De ott, ha jól emlékszem, csak az Amazontól vásárolt termékeket lehet elhelyezni, mondjuk még sosem volt rá szüksgem, annyi könyvet nem tárolok az olvasón, hogy az alap memória beteljen.
2015. nov. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2015. nov. 15. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!