Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri venni egy ebook olvasót?

Megéri venni egy ebook olvasót?

Figyelt kérdés
Nem tudom, vegyek e ekönyv olvasót. Főleg az utóbbi időben rengeteget olvasok, és aztán gondot jelent a sok könyv tárolása, meg az, hogy drágák. Az egyik ismerősöm felvetette, hogy vennem kéne egy ekönyv olvasót, és az jobban megérné, mert ingyen is le lehet rá tölteni könyveket. Ilyen szempontból jó ötletnek tűnik, a tárolási probléma is megoldódna. Csakhogy nem tudom, megszoknám e azon az olvasást. A szemnek nem rossz? Mit gondoltok róla? Helyettesítheti a rendes könyvet? Meg lehet szokni hogy nem egy igazi könyvet tartunk a kezünkben? Megéri venni?

2015. jan. 16. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
Fizika könyv az igazi! Egy nyomdász ember...
2015. jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Az e-ink technika a legjobb, ha olvasóban gondolkozol, nem fárasztja a szemet. Van háttárvilágításos verzió, de én azt nem javaslom, egyészt drágább, másrészt pont ezt kéne elkerülni (de ha kizárólag olyan helyeken olvasnál, ahol másképp nehezen látható a szöveg, mondjuk metrón, akkor jobb).

Megszokni pár nap alatt meg lehet. Én iszonyúan elleneztem, egyszer a kezembe vettem egy Kindle 4-et, azóta örök a szerelem. :D A tárolás, a kisebb méret és a súly nagy előny, továbbá ha befejezed a könyvet, azonnal válthatsz, nem kell kettőt magaddal cipelned. A probléma az illusztrált vagy sok ábrával szövegeknél markáns, de amíg nem szakirodalmat akarsz olvani, gond egy szál se.

Viszont a könyvek beszerzése és a relatív olcsóság csak egy bizonyos rétegben működik. Torrentezni nem kéne, így is csődben van a magyar könyvszakma, tehát amit addig megvettél, azt továbbra sem kéne ingyen letölteni (de az elektronikus verzió lehet olcsóbb, mint a nyomtatott... nem mindig, de lehet). Ellenben ott a MEK, illetve sok olvasóhoz minimális felárért jár egy kisebb kezdő könyvtár, ott az amazon előfizetős rendszere ("elektornikus Netfilx", kb. könyvtár), stb.

Ha mindezt mérlegeled, megtudod, neked megéri-e. Magát a könyvet nem helyettesíti, csak a legjobb alternatív módszer a nyomtatott szöveg helyett. A könyvjelzőkről, a "jaj, mit olvasol" témákról és a párhuzamos olvasásról le kell mondanod (utóbbiról nem feltétlenül, mert megjegyzi hol tartottál, de macerás váltogatni), problémás az ide-oda lapozás, ha valamit elfeljtettél, mivel nincsenek oldalak. És az isten mentsen a rosszul tördelt anyagoktól!

2015. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem az e-book olvasómat :) Kb. ugyanannyit olvasok azon, mint "rendes" könyveket, hosszabb utazásnál kiváló, hogy nem kell sok könyvet a bőröndbe gyömöszölni, de iskolába menet is azon szoktam olvasni, mert mégiscsak kevesebb helyet foglal, mint egy több száz oldalas kötet... az enyémen van háttérvilágítás, én szeretem, mert a héven rendszeresen nem kapcsolják fel a lámpát sötétben :D Szintén nem hátrány az állítható betűméret, nekem sokkal kényelmesebb a rázós héven/villamoson kicsit nagyobb betűkkel olvasni, mint amekkorában a hagyományos, papíralapú könyveket nyomtatják. Előttem egy válaszoló már írt az oldalszámokról: gondolom típusfüggő, az enyémen vannak oldalszámok :) Be lehet könyvjelzőzni, hogy hol tartasz (én nem szoktam, mert anélkül is megjegyzi), lehet „jegyzetelni” a szövegbe, kiemelheted a fontos sorokat, vagy akár „bele is lehet firkálni” a sorok közé. Nekem a visszalapozgatás sem okoz gondot, lehet egyesével is lapozgatni, vagy egy csúszkával sok oldalt egyszerre, vagy ha keresgélni akarsz, akkor arra ott a kereső :)

Nekem egyáltalán nem okozott gondot, hogy megszokjam, nem egy könyvet tartok a kezemben - de ez gondolom rajtad és a megszokásaidon is múlik, én előtte sokat olvastam telefon kijelzőjén, ezután ez maga volt a mennyország :) Az e-ink majdnem pontosan ugyanolyan, mintha egy papírlapot néznél, nem fárasztja a szemet, nem kellemetlen.

Nem tudom, olvasol-e idegen nyelvű könyveket, mindenesetre amiért én végképp beleszerettem az ebookomba, az a beépített szótár volt. Nagyon szerettem volna angol könyveket olvasni, de mindig zavart, ha csak egy-két szót nem értettem, de mindent kiszótározni meg elég macerás… az ebookban meg csak bekapcsolom a szótárt, rábökök az ismeretlen szóra, és kiírja a fordítását :D

Szóval, a lényeg, hogy ebookból is nagyon sok fajta van, én csak a sajátomat ismerem, azt nagyon szeretem, és boldogan ajánlanám bárkinek. Mindenesetre ha úgy döntesz, veszel egyet, mindenképp részletesen tájékozódj előtte, hogy melyik milyen és mit tud.

(Ja, és az sem utolsó: én egyetlen fillért sem adtam ki az olvasómon jelenleg lévő 2-300 könyvért. Persze ez csúnya dolog, tudom.)

2015. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!