Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tolkien a fekete beszédet...

Tolkien a fekete beszédet melyik nyelvről mintázta?

Figyelt kérdés
Csak mert utána olvastam egy kicsit és minden nyelvet mintázott valamilyen valóságos nyelvről a tündék nyelvét a sindarint a kedvenc nyelveiből a walesiből és a finnből a törpök nyelvét a khuzdult a sémi nyelvekről a régi rohírok nyelvét az angolról de az orkok nyelvéhez milyen nyelv adott ikletet mert erről sehol nem írnak vagy csak Tolkien nem hozta nyilvánoságra?

2015. nov. 9. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy hallgass fekete beszédet a filmekből vagy nézd meg a neten az anyagokat, amikoből tanulni lehet a nyelvet és talán rájössz. Írtad: orkok nyelve. Az nem teljesen ugyan az, mint a fekete beszéd, a fekete beszéd egyik formája. Legtöbbet a tolkien.com / .hu oldalakon találsz én is egy ehhez hasonló lapról tanultam sindarint, ha meg akarnád tanulni a fekete beszédet. ( De Gandalfot idézve a fekete beszédről: Én ugyan meg nem szólalok rajta! :D )
2015. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aztán a Gyűrű szövetsége bővített változatában meg mégis megszólalt rajta:D Amúgy köszönöm, szerintem Tolkien ezt direkt nem is hozta nyilvánosságra hogy kinek a nyelvéről mintázta mert biztos nem akarta megsérteni azt a népet:D Egyébként folyékonyan orkul nagyrészt csak a Hobbit trilógiában beszélnek, de abban nagyon tetszett hogy a Gyűrűk urával ellentétben hogy itt az orkok csak ezen a nyelven beszéltek így tisztára logikus és valóságos volt az egész hiszen egy tünde bárhol megtanulhat más nyelveket de egy ork nem mert nem is érdekelné meg nem lenne aki tanítsa mert mindenki utálja őket:D Szóval így logikus volt, na mindegy kösz majd megnézem az oldalakat és az anyagokat.
2015. nov. 12. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!