Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A következő állatnevek melyik...

*Roxána* kérdése:

A következő állatnevek melyik Fekete István könyvben találhatók? Bark Csirik Kiő Kurri Rá Ri Szi Vit Kurra Tá

Figyelt kérdés
könvy, Fekete István, állatok

2015. nov. 2. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
2015. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezt az oldalt láttam én is, de amik nekem kellenek azok mellé nincs odaírva a regény címe. de azért köszönöm:)
2015. nov. 3. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezeket ismerem:


Vit a Csíben van - ő Csí társa, úgyhogy : fecske

Kurri: kakas, a Vukban biztosan van, a Kelében is, de hogy melyik másikban még, azt nem tudom

Csirik: menyét, szintén a Vukból ismerem.

Kurra: farkaskutya a Vukban

Rá: szürkevarjú a Vukban

Szi: kígyó Vukban

Kiő: ölyv a Vukban

Csirik: menyét a Vukban biztosan említi, de van a Lutrában is, és valószínűleg más Fekete István regényben is

Bark: Róka a Vukban. Íny barátja.


De az összesre van esély, hogy több regényében is szerepel, hiszen mindegyik egy-egy bizonyos állatfajtát jelent, azaz az összes nyúl Kalán, az összes menyét Csirik, az összes kacsa Tás. Még Karak, Vuk nagybátyjának a neve is előfordul a Lutrában is.

2015. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. nov. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!