Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 20. századi írók?

SZJG kérdése:

20. századi írók?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani ebben az időszakban élt híres írókat? Kit erdemes olvasni? Felfogásuk kozos jellemzőjük is érdekelne :)

2015. nov. 10. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Mégis milyen témában???
2015. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy a korra az avantgárd stilus jellemző. Errol is jó lenne többet hallani vagy mgarol a kor szellemisegerol. F. Scott Fidzerard ,Hemingway népszerű alakjai ha jol tudom a 20.szazadnak.. Csak egy tömör kepet szeretnek kapni a korrol. Nincsen megadott stilus barmi johet.
2015. nov. 10. 15:08
 3/3 anonim ***** válasza:

ööö...oké, csak mert ugye a 20. század röpke 100 évet foglal magába, két világháborúval és egy csomó hasonló konfliktussal és nyugalommal, na meg rengeteg új műfajjal, szóval azért nagyon nem lesz ugyanaz kép pl. Radnóti verseivel vagy Asimov robotos novelláival, regényeivel. :D


Ezért gondoltam, hogy szűkíthetnéd, hogy mi érdekel, melyik korban és területen, milyen műfajban. Mert így tényleg bármit lehetne írni Lovecraft-tól kezdve John Steinbeck-en keresztül Babits Mihályig.

2015. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!