Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angol szépkiejtési versenyre...

Angol szépkiejtési versenyre tudnátok mondani valami szöveget, szövegrészletet valamiből ami egy ilyen versenyen helytálló?

Figyelt kérdés
Angol tanárom rám sózta hogy mennem kell, de saját magunknak kéne találni valami szöveget amit körülbelül 2-3 perc alatt fel lehet olvasni. Csak legyen angol, ne túl hosszú.

2015. nov. 12. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A tanár feladata a szöveg kiválasztása. Egy tanuló hogy tudna megfelelőt választani? Mondd csak meg neki: "Irénke néni, tessék legyen szíves szöveget keresni nekem, mert én nem értek hozzá."
2015. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem, 10. osztály, nincs már tanár néni kérem szépen, de hát akkor is... Ha beletuszkolnak akkor már adjanak valamit.
2015. nov. 12. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Tupac Shakur - Hit 'Em Up
2015. nov. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na az mondjuk kemény lenne 2-3 percbe sűríteni :D
2015. nov. 13. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szépirodalmi szöveget válassz, pl. Shakespeare v. ilyesmi.
2015. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hunbula ***** válasza:

Ha nagyon ki akarsz magaddal tolni, akkor tényleg válassz Shakespeare-t, gyönyörő archaikus middle English... (arról már nem is beszélve, hogy az is kedvelt nyelvészeti probléma, hogy akkor most hogyan is kellene Shakespeare-t korhűen felolvasni :) )


Mondjuk ahogy emlékeimben él az összes gimis tanár, aki brit angolt (értsd, RP-t) próbált tanítani iszonyatos magyar akcentussal, én úgy próbálkoznék, hogy kiszúrnék magamnak valamelyik Harry Potter könyvből egy részletet, megszereznék egy olyan hangoskönyv változatot, amit egy aranyos cuki brit olvas fel, és akkor hajrá.


De tényleg, bármit is választasz, találd meg mellé a hangoskönyvből azt a részletet, valószínűleg többet fog segíteni, mint az az igen csak rátermett, tünemény tanár, aki "tanít" téged. :)

2015. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, kössz. Amúgy az osztálytársam pedig a Fallout 3 outrójának a szövegét olvassa fel :D

War never changes...

2015. nov. 14. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!