Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a részletről?

Mit gondoltok erről a részletről?

Figyelt kérdés

Fantasy regényt írok, még amatőr vagyok, úgyhogy lehet hogy béna lesz. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintetek érdemes folytatnom? Kérlek a helyesírási hibákat ne vegyétek figyelembe! A provokáló és romboló válaszokat törlöm.



Arion lelassított ott, ahol a lakoszály felé vezető út találkozott a főfolyosóval. Majd feltartott kézzel jelzett hogy álljanak meg. Aztán sápadt arccal hátrafordult.

-Hallod ezt?-suttogta.

Daren megrázta a fejét, és megpróbálta legyőzni rettegését.

Arion előrébb kúszott, és kinézett a sarok mögül. De rögtön hátrahőkölt és ránézett Darenre.

- Jaj ne!- nyőgte rémült arccal.- Ne ne ne ne ne!

Aztán Daren is meghallotta a katonák hangját. Mindha lesben álltak volna, és most ébrednének fel. Oda se kellett néznie, és tudta, mit fog Arion mondani.

-Legalább két tucatnyian vannak. Talán megvan az harminc is. Csak ránk várnak.

Daren Keriára nézett, hogy mondjon valamit, de a lány arca megrémítette. Még soha nem látott valakit ennyire megrémülni. A csapatból egyedül csak Ronwir és Letro őrizték meg a hidegvérüket.

-Hát, úgysem úszhattuk volna meg harc nélkül.

Letro nyugodt hangja bátorságot öntött Daren szívébe.

Ugyanakkor viszont el is bizonytalanodott. Beszélni könnyű volt a harcról. Itt állnak heten, pár lépésre harminc katonától, akik az életük árán is megvédik a királyt. Agyát elárasztották a kételyek. Azon tűnődött vajon miért várnak rájuk. Egyszerűen lerohanhatnák a csapatot.

- Talán van egy másik út amivel megkerülhetnénk őket.-vetette fel Trigo.

- Valószínüleg azt is őrzik. Vajon honnan tudták hogy jövünk? Sen...

Ariont azonban félbeszakította a felcsendülö lárma. Parancsszavak. Fegyvercsörgés. Daren megfordult és látta hogy még több katona tart feléjük előremeresztett lándzsákkal a folyosó túloldaláról. Ugynakkor az elágazásnál várakozó katonák is elindultak.

Az ellenség körbevette őket.



2015. nov. 18. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Micsoda cliffhangerrel végződő kis részlet! Még jó, hogy nem akarom tovább olvasni!
2015. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nos az, hogy a "provokáló és romboló" hozzászólásokat törlöd, nagyjából annyit jelent, hogy csak pozitív kritikát akarsz. Ez nem így működök.


Például vagyok én - szintén amatőr hobbi író -, és már akkor tudtam, hogy nem fogom elolvasni a részletet, amikor megkértél rá, hogy ne vegyem figyelembe a helyesírási hibákat. Egy író nem tehet ilyet. Neki mindig, minden körülmények között figyelnie kell a helyesírására, és az nem lehet kifogás, hogy: "Bocs, telóról vagyok.", "Nincs helyesírás ellenőrző a gépen." meg a kedvencem: "Tudok a hibákról, de nem javítom ki őket.".

Hiszen ha annyival nem tisztelsz meg, hogy egy olvasható valamit társz elénk, akkor, hogy várhatod el, hogy kibogarásszuk, sőt még POZITÍVAN is nyilatkozzunk róla?

2015. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában kicsit kevés ahhoz, hogy értékelhető véleményt lehessen róla mondani. Alapjában véve nem olyan rossz, de azért van némi kivetnivaló benne.

És igen, én is osztom az előző hozzászóló véleményét; ennek dacára azért elolvastam.


"- Jaj ne!- nyőgte rémült arccal.- Ne ne ne ne ne! "

Ezt én is mondhatom: ilyet ne, ne, ne. Ez így banális. Kivéve, ha a szereplőd is kínjában röhögve mondja, mert egyfelől megvan hozzá a szarkazmusa, másfelől már a sokadik helyzet, hogy megküzdenek a katonákkal, és egyszerűen tele van a töke a szituációval.


"...de a lány arca megrémítette. Még soha nem látott valakit ennyire megrémülni."

Inkább mutasd, mint mond: hogyan néz ki, mit tesz, amitől annyira megrémül, hogy olyat a másik még nem is látta olyannak. Ezek a fajta megfogalmazások max aduászok olyan helyzetre, amikor már tényleg nincsenek szavak valamire, de ha sokat elsütöd, elveszti az erejét, és fantáziátlanságról árulkodik. Hogyan fejezed ki a rémületét, amikor nem harminc katona, hanem a történeted legnagyobb gonoszával áll szemben? Mert gyanítom, ez még nem a végkifejlet.


"felcsendülö lárma"

Egy szép zene felcsendül, de egy lárma legfeljebb kitör. Ahhoz pedig túl egyértelmű helyzeteket vázolsz fel, hogy oximoronként működjön.


Ha van kedved hozzá, mindenképpen folytasd, nem azért, mert olyan jó, hanem mert általa is gyakorlod az írást és fejlődsz.

2015. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

"A provokáló és romboló válaszokat törlöm."


Te nem tudsz törölni! A modik pedig csak akkor teszik meg, ha tényleg szabályszegő.


A történetből hiányzik a gördülékenység, normális bővített mondatok leírásokkal.

2015. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Szia :)

Ami nagyon fontos: semmi, de semmi ne vegye el a kedved az írástól, még azok az emberek sem, akiknek nem tetszik, akármilyen durván fogalmazzák ezt meg; azért válaszoltak, hogy segítsenek, bármennyire bántanak a szavaik.


Amatőr íróktól rosszabbat is láttam már, a tied egészen jó hozzájuk képest :))) Filmszerűen írod le a jelenetet, ami egy könyv szempontjából nem jó, mert a könyv nem film (úgy értem, hogy kis mértékben mozdulatról mozdulatra írod le, ki mit csinált). Képzelj el egy olyan filmet, ahol egy könyv betűit vetítik le, és neked kell olvasnod. De mondom: a tied nem teljesen ilyen, csak egy kicsit.


A másodiknak és ötödiknek pedig...

a "provokáló és romboló" NEM a negatív kritikára vonatkozik. Az, hogy megmondjuk, mi nem jó, az nem romboló. Az a romboló, ha lehülyézzük a másikat, és a szavainkkal gátoljuk abban, hogy elérje a célját. Az építő de negatív kritika nem gátol.

2015. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

utolsó, ott a pont. hogyha negatív a kritika, azzal nekem semmi bajom. igazából nem is nagyon vártam hogy csak pozitív válaszok jönnek. provokáló és romboló válaszok alatt olyat értek hogy:

"ez egy nagy sz.r amit egy hülye tízéves amatőr pisis irt. az egész úgy ahogy van egy nagy f.s!"

építő kritika. ezt kellett volna írnom a kérdésbe.

a normális válaszokat pedig köszönöm. tisztában vagyok vele hogy nem tökéletes az írásom. ezen szeretnék javítani.

2015. nov. 19. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

Ahogy parancsolod: ez egy nagy szar, egyébként nyugodj meg, tényleg az, amit egy hülye tízéves amatőr pisis irt. Ez meg természtes mert ide profi írók nem írkálnak ki kérdéseket. Az egész úgy ahogy van egy nagy fos!

Amit egy bekézelt és öntelt senki hajított be, hogy véleményezzük, de már rögtön moderátorral fenygetőzik, fenyegetőzik, ha valaki olyat ír, ami nem tetszik neki.

2015. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
válaszodat megértettem és tiszteletben tartom. ezennel előbbi " A provokáló és romboló válaszokat törlöm." kijelentésemet visszavonom. Bárki írhat bármilyen trágár, lekicsinylő, gyerekes, provokatív, éretlen válaszokat. de akkor is figyelmen kívül fogom hagyni.
2015. nov. 19. 16:42
 9/12 egy naaagy fan ***** válasza:
37%

Ne foglalkozz az ilyenekkel, csak folytasd, mert lehet, hogy pár év múlva ezt fogom olvasni - kiadott könyvként.

Hajrá!

2015. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hali! Komolyan vettem a kérésed mert az átlag alatti szövegekhez képest amiket ide írnak a tinik, ez sokkal jobb. Úgyhogy remélem építő kritikának veszed. Alapból nekem tetszik, élvezettel olvastam a kis részletet... kivéve hogy sok a felesleges szöveg benne.


pl: Letro nyugodt hangja bátorságot öntött Daren szívébe. -> Letro nyugodt hangja bátorságot adott Darennek. (nem kell hangzatos szövegeket gyártanod, mert az összhatásban nagyon áradozós lesz a sztori, azt meg senki nemakarja)


A másik pedig a rövid mondatok gyors egymásutánja, amit nyilván feszültségfokozónak szántál, de sajnos ez visszaüt és elveszítik az erejüket. Az utolsó 2 sor pl.

2015. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!