Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A mai világban szükség van-e...

A mai világban szükség van-e még mesélőkre, igazi könyvekre?

Figyelt kérdés

A mai ember sajnos felgyorsult, rövid cikkeket olvas, nem bír gondolkodni, nem tudja feldolgozni a grandiózus történeketeket. Lehet, hogy az írói mesterség mint olyan, kihalóban?

Animgifek, videók, süllyedő minőség.

Van e még esély arra hogy az emberek tömegesen olvassanak, visszatérjenek a könyvek világához, a papírillatú kandallótüzes formátumhoz? :)


2015. nov. 19. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Most sznob vagy, vagy mi van? Papír könyv meg kandallótűz... Ne legyen akkor már erdei kunyhó is?


Az emberek még mindig olvasnak és van igényük az olvasásra.

A könyvfogyasztási szokások változnak, terjed az ebook.

Ennek semmi köze a könyvek és cikkek hosszához. Aki részletesen akar tájékozódni, annak hosszú cikkeket kell elolvasni és igényes hírportál és magazin közöl is olyanokat. Néhány és néhány tízoldalas novellák meg régen is voltak.

2015. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Imádom, mikor minden kis sznob azt tekinti jónak és követendőnek, amit ő személy szerint szeret. Pont, mint a fundamentalista vallásosok.
2015. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Én most is rendes könyveket olvasok. Sajnos az ekönyvekhez képtelen vagyok hozzászokni.
2015. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kedves uccsó, igen, én is képtelen vagyok elszakadni a papírtól...

....

kérem koncentráljunk a kérdés megválaszolására, thx

2015. nov. 19. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A technológiai fejlődés nem rossz dolog; a "rendes" könyvek olvasása csak azért hangulatos neked, mert ezen nőttél fel. 100 év múlva teljesen más dolgok fogják nosztalgiával eltölteni az embereket, ami egyáltalán nem baj.

Én a megszokásaim miatt sajnos képtelen vagyok teljes szívvel élvezni egy ebookot, bár sokkal szívesebben áttérnék rá.

Olcsóbb is, környezetkímélőbb is, ráadásul könyvtárnyi könyvet vihetsz magaddal ahová csak akarsz.

Amíg a történet ugyanaz, mit számít, hogy kivágott fára nyomtatott, sérülékeny "adathordozón" olvasod, vagy elektronikusan?


Amúgy szerintem pont hogy manapság van a legnagyobb választék könyvek terén, és az emberek is átlagban több könyvet olvasnak, mint a történelem során bármikor (főleg mert már nem általános az analfabetizmus)

Ráadásul a rengeteg filmadaptáció miatt is sokan visszafordulnak az olvasáshoz, szóval szerintem továbbra is rendben lesz az emberi faj - vagy legalább is nem süllyedünk mélyebbre, mint az elmúlt évezredekben.

2015. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nost, itt voltaképpen két dolgot kérdezel.


Az első, hogy az emberek olvasnak-e. Természetesen igen. A mai világban sokkal több ember olvas, mint régebb, köszönhetően az iskolázottságnak, technológiának, infrastruktúrának, reklámnak. Ha tudsz angolul, nézd meg ezeket az elemzéseket; igaz, hogy ez Amerikára van, de szerintem Európában még ennél is jobban állunk.

[link]

[link]


Az, hogy ismersz (vagy elképzelsz) pár olyan embert, aki "nem bír gondolkodni", az még nem jelenti, hogy mindenki olyan.


A második dolog, hogy fennmarad-e a papír alapú könyv. Mint az előző is írta, nem valószínű; az elektronikus formátum kiszorítja a papírt. Mint ahogy a CD kiszorította a bakelit lemezt, vagy az automobil a lóháton való utazást. Persze ma is vannak olyanok, akik bakelitet hallgatnak, vagy hobbiból lovagolnak, de ők egy elenyésző kisebbség.

2015. nov. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hmmm... ezekben lehet van valami. :P

mondjuk igen, attól még hogy átalakultak a szokások és előtérbe kerult a net, attól még nem feltétlenul sekényesebbek az emberek.

eszembe jutott hogy lehetne limitált pldszámút nyomtatni minden konyvből , és az ebookra helyezni a hangsúlyt a konyvboltoknak. jó mondjuk így sem gazdasásoan műkodnek sztem.

nem tudom, mennyire veszik a digikonyveket az emberek a google playről, v istoreból?


/bocs az ekezeteket, hibádzik a billentyűzetem/

2015. nov. 20. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!