Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Halálfaló pártiak! Miért...

Halálfaló pártiak! Miért preferáljátok azt, hogy a halálfalók győzelmével záruljon a könyvsorozat?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy kedvelheti egy olvasó jobban a halálfalókat, mint a Dumblodore eszméjét képviselő varázslókat. Valaki elmagyarázná?


Mielőtt valaki leszólna, nem veszekedni akarok, csak érdekel a téma. És elfogadom, hogy őket szereti, csak nem értem, miért...



2015. nov. 26. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én sem értem én Dumbledore rajongó vagyok!
2015. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Azért mert ha a gonosz győzöttvolna a hp-sorozatban az különösen szívbemarkoló dráma lett volna

Én legalábbis ezért drukkoltam régen hogy haljon meg Potti, de sokkal érdekesebb csavar lett a végső párbaj kimenetele

2015. nov. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Seggszonda ***** válasza:
100%
max azért mert az újabb lehetőséget adott volna újabb könyvekre a harry potter univerzumból
2015. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Oké, vannak olyan halálfaló-karakterek, akik szerethetőek (Malfoy család, Bella a nagyon népszerűek), de az eszméjük így is rossz. Persze ízlésről felesleges vitatkozni, de én is kíváncsi lennék, mi pozitív van egy kirekesztő, gyűlölet vezérelte, felsőbbrendűséget hirdető elméletben.
2015. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekem az jutott eszembe, hogy talán az is lehet egy ok, hogy a Harry Potter sorozat ne legyen a szokásos "jó győz, rossz megbűnhődik" kategória. Hanem legyen egy kis változatosság. Viszont ez sem igazán helytálló szerintem, mert ugye sok pozitív hős is meghal. Dumbledore, Piton, hogy csak a legjelentősebbeket elmítsem.
2015. nov. 29. 19:58
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

A Halálfalók a gonoszak? Senki nem olvasta a könyvet? A Halálfalók harcoltak egyedül a jó ügyért! Ők voltak azok akik pont felvették a harcot a főgonosszal. A tipikus meg nem értett hősök. Lehet, hogy az összes Mugli kiirtásával akarták ezt tenni, de ez kellett volna ahhoz, hogy időben letudják zárni a könyvsorozatot és ne íródjon meg az ötödik, a hatodik meg a hetedik részt. Dumblodore, Harry, stb pont azért harcoltak, hogy Rowling fekete mágiája, az Elsurius Törtenitus ne terjedjen el még jobban a világban.


Jó, komolyabbra fordítva a szót bőven meglehet érteni az olyanokat, akik Halálfaló pártiak. A Halálfalók oldalán legalább vannak normálisan kidolgozott karakterek. A másik oldalon meg mi van? Egy jellemtelen, életképtelen szereplő, aki egyedül semmilyen szituációt nem tud megoldani. Még Voldemortot se tudta egyedül legyőzni, ahhoz is nem közvetlen, de kellett segítség neki, mert, ha nem úgy alakult volna a sztori + nem segít be neki Rowling, akkor simán meghal a végső párbajnál.

Úgyhogy semmi meglepő nincs, ha valaki egy Halálfaló karaktert jobban kedvel.

2015. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6-os!

Ezt a részt kifejtenéd bővebben?:


A Halálfalók harcoltak egyedül a jó ügyért! Ők voltak azok akik pont felvették a harcot a főgonosszal.

2015. dec. 1. 15:37
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt csak poénból mondta :D

Viszont a pozitív oldalon is legalább ennyi jól kidolgozott szereplő van. Igazából a halálfalók között sincsen túl sok kidolgozott karakter. Igazából nagyon kevés a jól kidolgozott halálfaló karakter.

2015. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

,,Igazából nagyon kevés a jól kidolgozott halálfaló karakter"

Pont ez a hibája az egész történetnek, hogy még az a kevés kidolgozott Halálfaló karakter is több, mint a jó oldalon.

2015. dec. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A hatos bizonyára rasszista...
2015. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!