Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek megérné petîciôt...

Szerintetek megérné petîciôt készîteni, hogy folytassák a Berserk manga fordîtását?

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Egy próbát megér.
2015. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Senkit sem fog érdekelni a petíciód. Nyilvánvalóan azért álltak le, mert veszteséges volt.
2015. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Azért én nem mondanám, hogy senkit sem. Elég nagy a manga fanok tábora hazánkban.
2015. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2015. nov. 28. 20:47
 5/16 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik nem volt elég nagy ahhoz, hogy fenntartsa a Berserket...

Amúgy nem a petíciót aláírókról beszéltem, hanem a kiadó embereiről, hogy őket nem fogja meghatni a sok letöltögetős mangarajongó.

2015. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#5: A petíció nem a Berserk manga kiadásának folytatásához kell, hanem hogy a fordítók folytassák az eddigi fejezetek lefordítását! xD


Szerintem egyébként hülyeség petíciót írni egy fansubber csapatnak. Nekik nem ez a munkájuk, munka/iskola és magánélet mellett fordítanak kizárólag hobbiból. Biztos volt oka, hogy félbe hagyták a fordítást, ha szeretnék maj újra kezdik.

2015. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ahogy nekem leesett ez a petíció a Delta Vision-nek szól... Fansubbereknél könnyebb lenne elérni, de szerintem azérnt nem viszi senki, mert hatalmas project lenne (31 kötet azért nem semmi). Ha alakulna egy kis csoport aki elvállalja, én csatlakoznék szerkesztőnek (de legszívesebben fordítónak). Szóval ha valaki tervez ilyesmit, dobjon itt üzit és megbeszéljük.
2015. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akàr egy fansub csapatnak is szôlhat. :)
2015. nov. 28. 22:06
 9/16 Seggszonda ***** válasza:
54%
aki azt írta veszteséges, nem fiam, nem veszteséges, ez a világ LEGJOBB/LEGIGÉNYESEBBEN MEGRAJZOLT fantasy mangája, és veszik mint a cukrot.. csak itt mádzsárországban a sok 13 éves tini alkonyatot olvas meg éhezők pínadalát inkább. de kérdező szerintem semmi esély rá hogy a petícióval elérj valamit ,inkább az angol tudásodba fektess pici időt, egyáltalán nem nehéz olvasmány a berserk angolul sem
2015. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem, akkor azért akarsz petíciót, hogy továbbra is kiadják hivatalosan magyarul a Berserk mangát (legalábbis abból a részből, hogy rohannál a könyvespolchoz erre következtettem). Ez esetben totál fölösleges volt már megcsinálnod az egészet, mivel nem fogja meghatni őket. Azért szüntethették be, mert a legtöbb magyar manga rajongó pusztán gépen keresztül olvassa az adott mangát, jelen esetben a Berserk-t. Vásárolni viszont meg nem vásárolja meg, így a kiadónak nem éri meg. Nekik akkor érnék meg, ha vennék, mint a cukrot, hisz abból van bevételük. Annyi bevételt meg nem produkálhatott, hogy meg is érje nekik. Magyarországon alapból nem éppen jók a könyvvásárlási szokások. Két féle könyvet vesznek a legtöbben: amiből éppen film van a mozikban, vagy pedig valami hírességről szól. +1 még a kötelező olvasmányok.

Úgyhogy már a rendes könyvárusítás se éri meg, nem pedig manga árusítás.

2015. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!