Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet olvassak? 14/L

Milyen könyvet olvassak? 14/L

Figyelt kérdés
Igen,tudom. Tele van minden ilyen kérdéssel de már a könyökömön jön ki az összes lányregény (szerintem az minden csak nem könyv ...inkább napló vagy nem is tudom minek nevezzem)A szépirodalmat nagyon szeretem. Különösen a Bronte nővéreket. Olvastam már Jane Eyret, Üvöltő szeleket ,Vilettet. Ezen kívül még nagyon imádom John Greent. Ő az egyik kedvencem olvastam mar a Csillagainkban a hibát, Alaszka nyomábant és a Papírvárosokat (akartam a Katherine a köbönt is de sok helyen láttam hogy nem olyan jó) Elolvastam a hűvös völgyi sulit és mit mondjak...10 évesen tetszett ...már nem! A Szent Johanna giminek az első részét idén, de borzalmasan untam .Kötelezők nagyjából megvannak el akarom még olvasni a Büszkeség és balítéletet , az édesek és mostohákat , Abigélt és Anne Farank naplóját . Ezek viszont nem tudom milyenek. Előre is köszi a válaszokat!!!

2015. dec. 8. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Szepes Mária: A vörös oroszlán

Mark Twain: Tom Sawyer kalandjai

Mark Twain: Koldus és királyfi

Mark Twain: Egy jenki Artúr király udvarában

Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja

A. Dumas: A három testőr

A. Dumas: A királyné nyakéke

A. Dumas: Húsz év múlva

Jane Austen: Emma

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

Jane Austen: Értelem és érzelem

Thomas Mann: A Buddenbrook-ház

Umberto Eco: A rózsa neve

Maurice Druon - Az elátkozott királyok sorozata

Daphne du Maurier: A Manderley-ház asszonya

Joss Stirling - Lélektársak sorozata

2015. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én nagyon szerettem Gergely Márta Szöszi könyveit: [link]
2015. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Jean Webster: Nyakigláb Apó

Lucy Maud Montgomery: Anne otthonra talál (plusz az Anne sorozat többi része); Emily (szintén sorozat)

Astrid Lindgren: Harisnyás Pippi; Ronja, a rabló lánya

Nathaniel Hawthorne: A skarlát betű

Charles Dickens: A kis Dorrit

Alice Walker: Kedves Jóisten (Color Purple)

Kathryn Stockett: A segítség

Lemony Snicket: A balszerencse áradása

2015. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Abigélt ajánlom, remek :)


Nora Roberts: zömében krimiféléket ír (A tanú, Kék füst, Holdfogyatkozás...), romantikus is, ám nem nyálas

Vavyan Fable: krimik (Halkirálynő és Vis Major-sorozat, Sárkánykönny, Jégtánc), viccesek (Pepita macska, Mesemaraton 1-2), fantasyk (Álmok Tengere, Tündértánc 1-2)

A Rio-Negro árnyai

Gyűrűk Ura

King - bár ő szerintem erős lenne még neked, én 25 évesen becsukom néha, mert ijesztő, vagy épp túlságosan felkavar.

2015. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bosco: Szerelmem egy angyal

Lélegezz!-sorozat - dráma

Dessen: Egy felejthetetlen év

Morgenstern: Éjszakai cirkusz - fantasy-féle

Dan Brown: Angyalok és démonok, Da-Vinci kód, Inferno

Kate Mosse: Labirintus, Kripta

Ken Follett is jó író (nem young adult, "pö9ttyös" könyves)

2015. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem Rhella által javasolt Dumas regények neked valók lehetnek, mert romantikus is, kalandos is.

Abigél, Anne Frank naplója komolyak, de olvasmányosak (szerintem mindkettő letehetetlen, de ízlés dolga)


Esetleg érdekes lehet:

Kemény Zsófi: Én még sosem /tiniregény, de komolyabb, mint az SzJG/


Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót /Nem tinikönyv, de könnyen olvasható, a mélyebb tartalom ellenére is könnyeden ír. Mondjuk nem romantikus vonal./


Denis Diderot: Az apáca /Szerintem figyelembe véve, hogy mikor íródott rettentően felvilágosult, és a téma is érdekes. (Ez nyilván ízlés dolga)Az általad olvasott romantikus történetekhez, illetve az Anne Frank komolyságához szerintem passzolna hangulatban, szerintem olvasni sem nehéz./


Anne Bronte: Agnes Grey /Ha már a többi testvért olvastad./


Gárdonyi Géza: Ida regénye /Semmiben nem hasonlít az Egri csillagokra./


Esetleg:

Theodore Dreiser: Carrie drágám /Ez már realista regény, klasszikusnak számít, de szerintem könnyen olvasható. Azért csak esetlegesen ajánlom, mert elég régen olvastam, és nem emlékszem arra, hogy valójában mennyire nehéz olvasni,nekem 15.5 évesen nagyon tetszett. Az általad felsorolt olvasottak mellett szerintem akár tetszhet neked is./

2015. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szabó Magda - Abigél - nagyon nagyon jó, ne halogasd! :)


Böszörményi Gyula - Leányrablás Budapesten (ne tévesszen meg, hogy Vörös pöttyös, roppant részletes kutatói háttér és igényes írói munka áll mögötte. Letehetetlen volt számomra, sok új információt szereztem a XIX. századi Magyarországról :)


És bár modern regény, mégis az egyik legcsodálatosabb regények közé sorolom. Érettnek és komoly gondolkodásúnak érezlek az olvasmánylistád alapján, ráadásul tetszett neked a Csillagainkban a hiba szóval ezért is merem ajánlani: Jodie Picoult - A nővérem húga

2015. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajajh hát nem is tudom mit mondjak .. nagyon köszönöm ! Rengeteget segítettetek és meg is erősítettetek . Mindenkienk ment a zöld kezecske csagy mi :)
2015. dec. 12. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!