Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy könyvet tervezgetek, az...

OOTedyOo kérdése:

Egy könyvet tervezgetek, az alap téma megvan, és kéne pár ember aki rákukkant, hogy miken kellene javítanom. Valaki?

Figyelt kérdés

Persze nem szeretnék lelőni mindent,egyszerűbb ha ne mis mondok semmit,csak annyit szeretnék hogy egy-két ember vessen rá pár pillantást.

Nem-e túl sablonos,elcsépelt stb.Azt nagyon megköszönném. :)


Ha küldtök nekem üzenetben emailcímeket szívesen elküldöm,csak egy kisebb részletet küldök,5-6 perc alatt végig lehet rajta szaladni.

Nem csak könyvmolyok véleményét várom,akárki kritikáját szívesen meghallgatom. :)



2015. dec. 18. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Csapasd ki ide.
2015. dec. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem egyszerűbb emailen :)
2015. dec. 19. 00:56
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem az. Vagy ide, vagy maximum privátban. Emailezni nem fogok veled. Ha nem felel meg, akkor... ez van.
2015. dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ez esetben eggyel kevesebben fogják elolvasni :)Csak nem látom értelmét hogy egy nagyobb hosszúságú szöveget bemásoljak ide.
2015. dec. 19. 15:41
 5/20 anonim ***** válasza:
Műfaja? Mert nem mindenről tudok érdemben véleményt mondani.
2015. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem is itt sokkal egyszerűbb lenne, nem léptem már be az e-mail fiókomba vagy egy éve.


Egy 5-6 perces rész nem olyan hosszú. Habár igaz, hogy itt elvesződik a szerkesztés, de hát nem az a lényeg.

2015. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én meg szándékosan nem adom meg az email címemet, mert az személyes kapcsolattartásra való. Ez már nem csak egy elvesztegetett olvasó, azért jól gondold meg.


Egyébként látatlanul: legyél következetes. Ha a téma van meg, akkor arról beszélj. Ha a regény elejét írtad meg, ne hozd be a témát, amit úgysem mondanál el.

Ügyelj a helyesírásra, nyelvhelyességre. Az egyik leggyakoribb pongyolaság, hogy a kérdőszócskát az állítmányhoz kapcsoljuk, nem a "nem"-hez. (Plusz abba a mondatba speciel nem is kell.)

A tipográfia is fontos, hiszen gépelt szövegekről van szó. A kérdésben még ment, a leírásban hanyagoltad. Ez megint nem vet rád jó fényt.

Mindig adj meg konkrétumokat, pl. a zsánert legalább, vagy valami nagyon rövid tartalmi leírást, mert így csak ahhoz nem jut el a felhívás, akihez akarod. Mi van, ha valaki pl. a "romantikus regény" kulcsszavakra keres rá, és direkt ezeket nézi, ha ebben a kategóriában olvas? Te meg mondjuk írtál egy romantikus regényt. Megtalálja? Nem. De jelentkezik mondjuk hat ember, aki sci-fit olvasna szívesen, de romantikus művet nem akarnak. Ugyanúgy nem vagy előrébb. Más témával ugyanígy, sőt, ritkább kategóriáknál ez hatványozottan jelentkezik.

2015. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igazad van hanyag munkát végeztem,de mentségemre szóljon, hogy idő hiányban szenvedtem.

Egyébként vissza térve a bemásolásra igazság szerint ez volt a legfőbb ok,hogy elveszik a szerkezete,de legyen hát bemásolom ha nektek így kényelmesebb.

2015. dec. 19. 21:44
 9/20 A kérdező kommentje:

Fekete szemcsés föld hulli kszét a levegőben,tompa robajok és éles villanásokat lehet láltni,bedugul a fül és elsötétül minden..


Halk női párbeszéd hallatszódik.Megpróbálom kinyitni a szemem,de tonnás súlyokat érzek rajtuk,mintha évekig ébren éedtem volna és most csak aludnék, és aludnék.Minden egyes pislogás egyre könyebb,és mikor végre sikeürl kinyitnom akkor is csak pöttyöket és foltokat látok.A nyakam elvan gémberedve fáj minden mozzanat,de miért?Nehéz küzdelmek árán de jobbra fordítom a fejem és a körülöttem levő tárgyakat kémlelem.Egy váza teli szebbnél szebb virágokkal,bár csak foltokban de látom ahogy bimbózó tulipánok lógnak ki belőle,még a zillatát sem érzem.

- Köszönjük a segítségét,viszlát. -Ajtó nyílik és kintről moraj hallatszódik,egy szót sem érteni a kinti párbeszédből,mintha száz és száz ember beszélne egyszerre de egyiksem hallgatja meg a másikat.

Pislogok egyet,és az eddig hitt könnyedség a szemeimből egycsapásra elmúlik és a szemem kinyitása újabb nehézségeket okoz.Halk cipő kopogásokat hallok magamkörül,valaki itt van velem,de hol az az itt?

Egy kéz ér a homlokomhoz majd lágy ajkak követik. Szívesen kinyitnám a szemem hogy lássam mi történik,de egyszerűen nem megy,nem éreztem még ilyet.Olyan mintha a testem nem engedelmeskedne a számat sem birom mozdítani,félek ha megpróbálnám kinyitni csak egy félresikerül ördögi mosolyra telne,a végtagjaimról ne is beszéljünk.Az ajkak elhagyják a homlokom és a cipő kopogás távolodni hallatszódik.Nem akarom hogy itthagyjon,fogalmam sincs arról hogy ki ő,mégis érzem legbelül hogy kell a jelenléte.Elegem van a tehetetlenségből,ki akarom nyújtani a kezem,felemelni és érezni a ruha anyagát,de smmitsem érzek.Ha ez nem szenvedés akkor nemtudom mi az.

Csak feketeség,csak a feketeséget látom,nem is tudom mióta,ez a pár másodperces fény is csoda volt.

A léptek abbamaradnak és az ajtó nyikorgása hallatszódik,megint az a zsivaj kintről,majd halk kattanás és az ajtó ismét csukva.

Kifújom a levegőt,pontosabban kipréselem a levegőt az ajkaim közül.Olyan mintha belesüllyednék az ágyba,elfogok aludni? Mostkeltem fel,nem akarok!Próbálom kinyitni a szemeim,érzem hogy a szívverésem gyorsul az erőlködéstől,de hiába az álom elnyom és a lélegzetem újra nyugodt mint percekkel ezelőtt.

2015. dec. 19. 21:45
 10/20 anonim ***** válasza:

Nos első megjegyzés, és ez a legfontosabb. Az írásjelek után (vessző, pont, kötőjel, stb.) mindig rakj szóközt.


A második majdnem ilyen fontos, a helyesírás. Nem kell helyesen tudnod írni, megteszi ezt helyetted a helyesírás ellenőrző. Szóval kapcsold be, és használd.


A harmadik, ez már magára a történetre vonatkozik, nagyon elmosódott. Kétszer is el kellett olvasnom, és még most sem igazán értem, hogy mi a szituáció. Ha megkérdeznéd, hogy szerintem e szöveg alapján mi a szituáció, akkor azt mondanám, hogy egy lány egy kórházi ágyban fekszik - talán kómában -, és a környezetét szemléli.


Tehát próbálj meg világosabban, egyszerűbben fogalmazni, és ha lehet hagyd el az E/1-et. Ez kezdő hiba, amibe én is beleestem annak idején. E/3-ban sokkal jobban és érthetőbben ki tudod magad fejezni.

2015. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!