Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha az általam kitalált karakte...

Ha az általam kitalált karakternév már "foglalt", akkor nem is használhatom?

Figyelt kérdés
Igazából két létező nevet raktam össze, a keresztnév tulajdonképpen orosz, a Gyatlov incidens egyik áldozatának a neve, a vezetéknév meg egy görög isten egyik neve. Álmomban sem gondoltam volna, hogy már foglalt, de amikor poénból mégis rákerestem, a google egy P. K. Dick könyvet dobott, melynek az egyik szereplője pontosan ilyen néven fut.

2015. dec. 24. 01:17
 1/3 sándorjános ***** válasza:
Elég oroszosan hangzik. Hát nem árt utánnajárni, hogy a névválasztás tudatossága milyen háttérvonatkozásokkal fog járni, ezeket használni is lehet pl. volt egy film amiben ez volt egy bizonyos alvilági megbízó neve: Lou Chipfer könnyű rájönni mire utalva ezzel. Szerintem nem vetendő el kötelező érvénnyel, de az is fontos, hogy nem odaillő vagy különleges nevet általában jelzés képen szoktak írók választani, gondolj csak bele, ha egy szereplőnek Anna a neve, arra 1000 példa van az irodalomtörténetben, de mivel hétköznapi, ezért senki nem fog gyanút.
2015. dec. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fontos és ismert karakter neve volt abban a műben?

Hasonló a két szereplő, gyakorlatilag róla mintáztad?


Ha két nem a válasz, akkor semmi probléma, hisz ez egy olyan dolog, ami bármikor előfordulhat, ha létező neveket használsz. A valóságban is ezer Szabó Éva rohangál.

2015. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem bejegyzett vedjegy, akkor hasznalhatod. Nezz utana!


Pl. a Harry Potter egy bejegyzett vedjegy, es nem lehet a konyvekben, filmekben karakter nevkent hasznalni (meg akkor is, ha a valosagban is ezer Harry Potter rohangal; Potter = Fazakas).

2015. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!