Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen fantasy-t ajánlanátok...

Milyen fantasy-t ajánlanátok annak aki most ismerkedik a műfajjal?

Figyelt kérdés

Első tényleg fantasy amit olvasok aaz Éjszakai őrség,és nagyon megtetszett ez az urban fantasdy vonal.Érdekelne még más hasonló könyv is.

De Lovecraft világáról is jókat hallottam,és még néhány könyvet ajánlottak ismerőseim.


Ti mit ajánlanátok.


(egyetlen kitétel az lenne hogy ne tiszta románcos,tizenéveseknek szóló,vérfarkas vámpír tucatkönyv legyen)

Köszi


2016. jan. 8. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Jonathan Stroud - Bartimaeus sorozata

Jim Butcher: Pusztító vihar

Marion Zimmer Bradley: A világok háza

Neil Gaiman: Amerikai istenek

a Shadowrun regények

2016. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha urbán fantasy-t akarsz, akkor China Mieville: Perdido pályaudvar, végállomás.
2016. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és változatops válaszokat :)


Aki tud írhat még

2016. jan. 8. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Kevin Hearne - A Vasdruida Krónikái

Az első rész az Üldöztetve

2016. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Miéville-nak vannak erősebben urban fantasy vonalú könyvei, pl. A kraken vagy a Patkánykirály (az Új-Crobuzon sorozat UF/steampunk keverék, amúgy az Armada a második rész, ha érdekel).

Gaiman novellái esetleg, vagy a regények közül még a Sosehol, illetve Partchett-tel közös Elveszett próféciák még, amit javasolnék. Meg természetesen az Őrség-sorozat végig (mondjuk nekem már az Alkonyi őrség nem tetszett, a Nappalira meg csak nyomokban emlékszem). [Egyébként jók a javaslatok, mindenkit felpontoztam.]


Lovecraft nem kifejezetten fantasy, inkább horror, de ha ez a vonal bejön, mehetsz tovább Barker felé. :) Mondjuk a Korbácsot legalább annyian szidják, mint imádják. Illetve King...? Nem vagyok biztos benne, hogy a Setét Torony sorozat kifejezetten bevezető mű lenne, de ha ismered és szereted King stílusát, egy próbát megérhet. (Nem horror, csak itt jutott eszembe.)

2016. jan. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!