Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok olyan könyvet ajánlani,...

Tudtok olyan könyvet ajánlani, ami magáról a regényírás technikájáról, módszeréről, egy regény elkészítéséről szól?

Figyelt kérdés
Egyet ismerek eddig: Stephen King: Az írásról című könyvét (még nem olvastam), de több "tankönyvből" szeretnék tanulni.

2016. jan. 19. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Neten vannak különféle cikkek, blogok, szerintem az is elég. Igazából a legjobb "tankönyvek" maguk a szépirodalmi művek.

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, én is ismerek egy-két jó cikket. Mégis én komolyan gondolom a regényírást - persze nem úgy mondom, hogy hülyeség, amit ezek a cikkek írnak - de egy híres, befutott és nagy presztízsű írómester (pl.: Stephen King) tollából nem ismersz valami olyan könyvet, ami kifejezetten tanító jellegű? Azt persze szem előtt tartom, hogy olvasni, olvasni, olvasni :D :)
2016. jan. 19. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Elmondtad a választ: olvasni, olvasni és olvasni. Vagyis jobban mondva: figyelmesen olvasni, figyelmesen olvasni, figyelmesen olvasni.


Nézd meg, hogy írnak a jó és, hogy szar írók. Használd fel ezeket az elemeket, és alkosd meg a saját stílust. Én azt vallom, hogy egy könyv sem tudja megtanítani az írást, ez olyan dolog, hogy neked saját magadnak kell rájönnöd a dolgokra, ami csak rengeteg olvasás, és írás árán lehetséges.

2016. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

John Braine: Hogyan írjunk regényt

Fritz Gesing: Kreatív írás

Umberto Eco: Hat séta a fikció erdejében

E. M. Forster: A regény aspektusai

Hevesi Sándor: A drámaírás iskolája

Nádasi Krisz: Magánkiadás előtt

2016. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Rhella ;)

#3, igen, ezzel én is így vagyok. Szeretek is olvasni, de az ilyen szakkönyvek véleményére is kíváncsi vagyok ;)

2016. jan. 19. 19:32
 6/7 anonim válasza:
100%

Alexander Steele (szerk): Kezdő írók kézikönyve


De ezen a blogon is nagyon jó tanácsok vannak az írással kapcsolatban: [link]

2016. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pali1977 ***** válasza:
A már említett Steele és a Gesing könyvek nagyon jók, én is tudom ajánlani, Umberto Eco stílusa nem tetszik, de ez csak az én véleményem. Viszont említetted Stephen Kinget, neki is van egy, Az írásról című műve.
2016. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!