Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes elolvasni a Harry...

Alison burger1 kérdése:

Érdemes elolvasni a Harry Potter könyvsorozatot úgy hogymár láttam a filmet?

Figyelt kérdés

2016. febr. 1. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan régen volt dettó ugyanez a kérdés...

Érdemes, főleg a harmadik résztől felfelé a történet fele kimaradt a játékidő korlátai miatt, legfőképpen a negyedik rész sínyli meg, gyakorlatilag érthetetlen rengeteg dolog ha csak a filmet látta valaki.


Nem írtad mennyi idős vagy, de ha felnőtt, amennyiben megteheted, javaslom eredeti nyelven olvasd, mert a TTB-féle magyar fordítás helyenként eltúlzott játékossága nagyon erősen hozzájárult ahhoz, hogy itthon a mai napig nem fogadják el legitim fantasyként, és még mindig gyerekkönyvként van beskatulyázva. Angolul sokkal komolyabb a hangulata, sokkal könnyebb belehelyezkedni felnőttként is. Persze ha mesekönyvként akarod olvasni, akkor legitim megoldás a magyar is, az is elég komor az utolsó részekre, de én az eredetire esküszöm.

2016. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes :)
2016. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1. jól írja. Persze hogy érdemes, ráadásul mérföldekkel jobbakk mint a filmek.
2016. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Alsós koromban kezdtem el nézni a filmeket szerettem őket.

A Főnix Rendjénél már kezdett nagyon zavaros lenni a sztori. Persze a réginél is volt pár logikai bukfenc, de nem zavart.


Pár éve unalmamban kézbe vettem a könyvet...



és megvilágosodtam.



Iszonyat sok dolgot kihagytak a filmből és végre értettem mindent.

2016. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én az első filmet láttam először, majd aztán olvastam el az akkor meglévő négy kötetet. Jó volt, élveztem, s mivel tudtam az első könyv árulóját, felfigyeltem pár nyomra tőle.:)
2016. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyi mindent nem tudsz a HP világról, ha csak a filmeket láttad. El se hinnéd milyen keveset tudsz róla :)
2016. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én láttam az összes filmet és most olvasom a 4. részt. Nagyon élvezem a könyvet.
2016. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen!!:D

Az egyes jól írta, az időkorlátok kiatt a dolgok fele egyszerűen kimaradt.Engem az is idegesített hogy a filmben(5.,6.körül) raktak bele olyan részeket is amiknek semmi értelme és a könyvben benne se voltak... és az akciójelenetek is el vannak túlozva szerintem, de ettől függetlenül a színészek miatt a filmek se rosszak:)

Viszont ha csak a filmeket láttad a Harry Potter sztori felét sem ismered...:D

2016. febr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

IGEN!!!!!!!!!!

A filmet vedd rövid előzetesnek, amiből megtudod, miről is lesz szó a könyvben!

2016. febr. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy érdemes, milliószor jobb a filmnél, és amikor a könyvet olvasod, tényleg a varázsvilágban érzed magad
2016. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!