Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyveket szeretnék írni, de...

Könyveket szeretnék írni, de nemtudom hogy csináljam. Van olyan személy, aki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Szabadidőmben szoktam olvasni, és volt pár olyan könyv amire azt mondtam, hogy ilyen történetet én is tudok írni, talán még jobbat. Van egy pár történet a fejemben, de nemtudom hogyan csináljam. Ha már megírtam a történetet, mit csináljak vele? Hogy lesz abból könyv? És hogy osszam meg másokkal? Nyílván az internet lenne ennek a legegyszerűbb módja, de mindenképp könyvet szeretnék.
2016. febr. 2. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megnyitod a szövegszerkesztődet, és írsz. Ennyi. Évek hosszú munkájával pedig eljutsz majd oda, hogy publikálható írást is képes leszel írni. Majd csak akkor gondolkodj a kiadatáson.
2016. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek igaza van: ne akarj egyből regényt vagy könyvet. Tudom, erős lehet a vágy, hogy az ember a kezében tartsa a saját könyvét, de ez kicsit olyan, mintha valaki azt mondaná, szeretné kipróbálni a festést, úgy gondolja, lenne hozzá érzéke, és segítsünk, hogyan tudna megszervezni egy kiállítást a leendő alkotásaiból. A saját könyv később jön, a szerzői út fontos állomása, de semmiképp sem az első. Ezért ne dőlj be a magánkiadóknak, hanem vedd komolyan a fejlődést, és érdemeld ki, hogy végül felfigyeljen rád egy igazi kiadó.


Én azt javasolnám, először olvass el néhány írástechnikai könyvet, pl. a Kezdő írók kézikönyve azért is jó, mert találsz benne feladatokat, amiket meg tudsz oldani. Ezalatt és ezután írj sok rövidebb novellát. Ray Bradbury szerint egy kezdő írjon minden héten egy-egy novellát, és egy év után biztos lesz közte jó, mert nem lehet zsinórban ötvenkét rossz novellát írni. :)


Amikor úgy érzed, készen állsz, hogy keményen megkritizálják az írásodat, töltsd fel valamelyik online portálra, mint pl. a Karcolat vagy a Merengő. Állj nyitottan a kritikákhoz, és cserébe te is kritizálj másokat, abból is sokat fogsz tanulni. A kapott vélemények alapján tudni fogod, mikor vagy olyan szinten, hogy már érdemes komoly novellapályázatokkal, vagy akár a saját kötet gondolatával foglalkoznod. Ekkor, ha megírsz egy regényt, azzal már jó eséllyel házalhatsz a kiadóknál, vagy beadhatod pályázatokra, mint pl. az Aranymosás. (Persze nyilván nem baj, ha korábban is belefogsz egy-két regénybe, de ha tudod, hogy még nem készültél fel, akkor inkább ne küldözgesd őket sehová, mert a kiadók megjegyzik a neved, mint egy borzasztó írás szerzőjéét.)


Nagyjából így néz ki az út eleje, legalábbis a szerzők többsége számára. Jó utazást, és élvezd ki minden percét! :)

2016. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy... ilyen hozzáállással legalábbis felejtsd el!

Vagy kezdj neki, és úgy 5-10 év múlva talán publikáltatható minőségű lesz.

2016. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!