Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti elolvasnátok ezt a könyvet?...

Ti elolvasnátok ezt a könyvet? Én írtam.12/L. Amúgy erdélyi vagyok.

Figyelt kérdés

Reggel felkeltem az ágyamból. Körülnéztem , de nem láttam semmi érdekeset. Abban a pillanatban megszólalt a kapucsengő. Ránéztem az órára. Fél nyolc van. Késésben vagyok! Anyukám felkiabált , hogy itt van Linda.

Mikor kijöttem egy csodaszép összeállítás fogadott az ágyamon. Bőrdzseki , virágos ruha , aminek a szoknyája kicsivel a térdem föléig ereszkedett , virágos converse , virágos fülbevaló és egy ezüstnyaklánc , amin egy virág díszelgett. Mivel most kezdem a gimit , jól fog jönni egy kis virágos szett. Mivel az általánosban is menő voltam , remélem itt is menő leszek , bár (természetesen) a legnagyobb vetélytársam , Klaudia is ebbe a gimibe fog járni. A gyulai Ion Creangă Gimmnáziumba (ez egy kétnyelvű suli : magyar , román). Ez tulajdonképpen egy sima iskola , szerencsére megakadályoztam anyuékat , hogy magánsuliba küldjenek. A magánsuli egyesek szerint jó , mások szerint (ide tartozom én is) a magánsuli extra ciki. Úgyhogy most oda indulunk , a suliba. Mikor beléptünk a kapun egyből megláttuk Klaudiát , aki - mint később kiderült - a megüresedett diaktanács - elnöki címre pályázik. Amire előre tudta , hogy én is fogok pályázni. Ebben a pillanatban megszólalt , ráfigyeltem , a belépőkártyámon a kép pont profilból lett lefényképezve (mivel pont akkor fényképezték). Odamentem hozzá :

- Mi van?

- Ne pályázd meg az elnöki címet. Tudod , hogy vesztesz. Mint a osztályfelelős szavazáson is. Ötödikben.

- Azt nem te döntöd el!

Becsengettek. Mind befutottunk. Az új osztályomban 14 fiú és 9 lány volt. Az ofőnk , Darmatos Zoltán , már bent volt a terembe. Megbeszéltük , hogy milyen fontos teendőink lesznek ebben a félévben. Aztán beszélgettünk , majd -sokak örömére - lejárt a tanítási idő. A holnapi órarend nem tűnt vészesnek. Biosz , magyar , angol , matek és duplaromán(mert hát azért csak román a fő tantárgyunk!)

Otthon elmeséltem anyának , hogy milyen volt a gimi első napja (természetesen románul , hisz ő román , csak megtanult magyarul) , aztán vigyáztam Patrikra , az ötéves öcsémre. A napot Facebook - böngészéssel zártam.

Ruhaszett : 5****************/5 - gyönyörű voltam!

Első nap a suliba : 5/5 - jó volt. 😊

Elnöki cím : 5/5 - akkor is az enyém lesz!

Ofő : 5/5 - jófej.

Belépőkártya : 1/5 - Miért nem tudok én a kamerába figyelni? MIÉRT?! MIÉRT?!


2016. febr. 10. 07:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Mindenkivel közlöm , hogy minden szereplő , minden név , minden helyszìn az ÉN FEJEMBŐL UGROTT ELŐ , kivétel a Gyula városnév. Azért gondoltam erre , mert nm akartam ,h nagyvárosban follyon a cselekmény.
2016. febr. 10. 07:41
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Helyesiras, kozpontozas, stilisztika, mondatszerkesztes, jelzos szerkezetek:ezekre mind ra kene gyurni. Tomondatokban irsz, ez igy egyszeruen olvashatatlan, akadozo, ritmustalan.


A temavalasztas alapjan ez nem konyv, ez naplo, diaknyelvezettel ('biosz', 'ofo',), raadasul ez az egy oldal nem szol SEMMIROL.

2016. febr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
-ba, -be, -ban, -ben. Meg kéne tanulni... az SzJG-re hasonlítana, ha szólna valamiről. Nem mellesleg szóismétléssel is tele van...
2016. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez egy egyszerű SZJG utánzat. Találj ki valami eredetibbet, mert ez már lerágott csont.
2016. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert semmiről nem szól, összecsapott, egymás után bs.zott mondatok sorozata.

Nincs főszereplőd, akivel azonosulhatnánk (tkp. egyetlen szereplőd sincs), ugrálsz a szemszögek, idők! között, telis-tele szóismétlésekkel... pocsék.


Nem kell elcsüggedj, írj szorgalmasan, lépj be írókörökbe, ahol kritizálnak, segítenek és olyan 5-6-10 év múlva már talán kiadathatsz valami teljesen mást.

2016. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, ez egy iskolaközpontú tiniregény lenne, gondolom a "szokásos" szerelmi és baráti történetszálakkal.

A stílusod viszont messze áll egy szépirodalmi alkotásétól, de persze ezt nem sértésnek mondom, 12 évesen én sem írtam volna profin. :D

Ez inkább egy sablonos naplóbejegyzésnek tűnik, és nem egy regénynek vagy novellának. Persze, lehet újítani, nem muszáj mindig a klasszikus szabályokat követni, de jelen esetben ez kissé zavaró.

Szinte csak tőmondatokat használsz, amitől az egész vontatottnak, "darabosnak" hat.

A fogalmazásra mindenképp rá kell gyúrnod, javaslom, eleinte csak kisebb novellákat, fogalmazásokat írj! Na meg ügyelj a központozásra! Tudom, hogy ilyen tekintetben némileg hátrány az, hogy erdélyi vagy, mivel nincs annyira forszírozva a magyar, mint felénk, de ezt kompenzálhatod azzal, ha sokat olvasol magyarul. :)

Ha pedig géppel írsz, a mondatközi és mondatvégi írásjelek előtt soha nincs szóköz, utána pedig mindig van!

2016. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem érdekelne. Nem bántásból de: tanulj meg helyesen írni, + unalmas az egész. Legyen írói stílusod, fejleszd magad, aki írni akar ismerkedjen jó írók könyveivel, ne tiniregényekkel.
2016. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ha nem írod, hogy 12 éves vagy, még annyinak se tippeltelek volna, 8-10-nek inkább. Rossz helyesírás, pocsék fogalmazás, unalmas és ezerszer látott "fordulatok." Tartalom abszolút nulla. Ez csak egy kislány álmodozása, ami messze áll bármitől, amit elolvasna az ember.

Ettől még ne add fel az írást, de ne úgy állj hozzá, hogy profi vagy és mindenki hülye, aki mást gondol. Saját szórakoztatásra leírhatod a meséid, utána ha össze tudsz hozni egy épkézláb mondatot és egy eredeti cselekményt, akkor tedd fel újra a kérdést másoktól.

2016. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tucatregény, rossz helyesírás, ráadásul a történet sem keltette fel a figyelmem. Mindegy, olvastam már rosszabbat is 12 éves tollából. A főszereplő lány unszimpatikus, ez a pontozgatás a végén meg SzJG utánzat. Minek? Könyörgöm, miért kell majmolni más író stílusát??. Nem, nem olvasnám el, bár ez nem jelenti azt, hogy nem érdemes megírnod, hiszen ezáltal fogsz fejlődni. :)
2016. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
Szia! Én is történeteket írok,12 évesen,író,rendezô,és forgatókönyvíró szeretnék lenni,de sajnos a szüleim mind lenézik ezt)): tegnap az anyám nagyon NAGYON végigsértett,na,mindegy...a lényeg,hogy szerintem csak így tovább!!! Legyen benned kitartás,elszántság,és lebegjen szemed elôtt a cél!
2016. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!