Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti elolvasnátok egy olyan...

Ti elolvasnátok egy olyan fantasyt, amiben a főszereplők "képességei" nem veleszületett tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert manapság szinte csak olyanokat lehet látni, amiben a főszerplő(k) különleges tulajdonságai születéstől fogva megvannak (pl. Harry Potter).

Szerintetek lehet jó egy olyan regény is, amiben a szereplő(k) az erejüket megszerzik valahogyan (varázsital, valamilyen tárgy, stb.)?



2015. aug. 14. 22:22
 1/5 Gérard G. válasza:
100%

Én nem szeretem az olyan fantasykat, amiben már születésétől fogva el van döntve, hogy ő lesz a legerősebb képességű, vagy különleges képességgel született.


Persze, elolvasnám. Elég sokat olvasok, de soha nem zavart.

Ne az fogja meg az embert, hogy milyen képességgel születik a regénybe, hanem maga a regény fontosabb inkább.

2015. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, és őszintén remélem, hogy még sokan osztják ezt a véleményt. :-)

Már csak azért is mert most foglalkozom egy olyan kis saját történettel, ahol ez a konfliktus egyik forrása, mármint a mágikus képességekkel születők küzdelme többek közt olyanokkal, akik így szerzik a hatalmukat.

2015. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármit elolvasok, ha jól van megírva. Minden sztori érdekes szerintem, de legyen írói a fogalmazás.
2015. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%

Őszintén? Ez alapján a kérdés alapján, hogy egyáltlán felmerül benned, mint lehetséges probléma nekem úgy tűnik, hogy nem tudsz szinte semmit a fantasy irodalomról és magáról az írásról. Valószínű kamasz vagy, aki a válaszok alapján akarja eldönteni, hogy mit írjon és azt hiszi, hogy ez az ötlet nagyon más a megszokottól és nagyon eredeti, pedig nem az. Nekem ez nem szimpatikus.

Ez alapján nem olasnám el, nem az ötlet miatt (ami egyéként teljesen átlgos, semmi különleges nincs benne), hanem mert nem vesződök blgocskákra feltöltött, 16 éves "művészek" alkotásaival.

2015. aug. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig mindenkinek a válaszát ! :)

#4 ez nem problémaként merült fel bennem, csak észrevettem, hogy egy csomó mai könyvben ez van, és kíváncsi voltam a véleményetekre.

2015. aug. 16. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!