Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi részletről?

Figyelt kérdés

Felkelti az érdeklődéseteket?


(Elnézést a helyesírási hibákért, még szándékomban áll átnézni természetesen.)


"Emlékeinek kutatása csak még nyomasztóbban nehezedett rá. Kereste a megfelelő képeket, de egyik se illett oda, egyik sem illett hozzá. Hol vannak a sörözések, a pizzázások? Az élvezetek és a nagy szerelem? Minden borzasztóan távoli és homályos volt a számára, mintha az egész eddigi élete csak álom lett volna, nem több. Minden kapcsolata megszűnt a kinti világgal. Csak egy volt egyetemi csoporttársa látogatta, ő is csak néhányszor. Mesélt neki a többi barátjáról, az órákról és a kihagyott bulikról, ő mégsem találta a helyét a történetekben. A nővére folyton berohant valami papírmunka miatt, de vele nem sokat beszélt, és minden egyes alkalommal egyre borzalmasabban nézett ki. Úgy érezte, mintha valaki más életében rekedt volna. Neki a diplomájára kéne készülnie. Okos srác volt, mindenki annak tartotta. Bár nem volt rossz külsejű, sőt kifejezetten megnyerő tudott lenni lendületes kisugárzásával, mégis mindig éles eszét tartotta a legjobb tulajdonságának.


Rengeteget olvasott és tanult, most pedig hiábavalónak érezte az egészet. Annyit áldozott tanulásra, a jövője építésére, a tudás megszerzésére, mert úgy hitte ez az egyetlen dolog, amit soha nem vehetnek el tőle, most pedig be kellett látnia mennyire tévedett. Saját maga fosztotta meg az elméje uralásától.


Fel alá kezdett járni a szobában és egyre idegesebb lett. Fojtogatta a tehetetlenség. Bolond volt, hogy azt gondolta jobb lesz majd, ha tudja mi baja, ha megismeri a fenyegető alakot a tudatában. Most, hogy ismerte a gyilkosát, csak még dühösebb lett. Ordítani kezdett, akár a sarokba szorított vadállat. Szemben állt a puskacsővel, már nem volt hová futni.


A járkálásból ide oda csapkodás lett. Felborította a szekrényét és tovább ordított. Ki akart szabadulni, kimenni a fényre és csak futni, szaladni el innen messzire, amíg még képes rá, amíg még fel tudja fogni az érelmét a dolgoknak, amíg még tudja, hogy kicsoda, vagy legalábbis azt, hogy ki volt és ki akart lenni. Mert ezt a mostani énjét félt megismerni. Bezártságérzete nőttön nőtt, s mintha a falak is egyre közeledtek volna, az ablak egyre kisebb, a levegő egyre kevesebb lett. Le kellett ülnie.


Végigdőlt az ágyán, és a kopott mennyezetet bámulta. Már előre rettegés fogta el, ha arra gondolt egyszer el fog aludni. A szívverése olyan gyors lett, hogy várta mikor szakad ki a mellkasából, levegő után kezdett kapkodni, de sehogy sem tudott eleget belélegezni. Izzadság gördült le a homlokán. Amikor elfogta az ismerős hidegrázás, már tudta, hogy pánikrohama lesz. Összeszorította a kezét, és csak arra tudott gondolni, ha az ápolók észreveszik nyugtatót fog kapni.


Lehunyta a szemét, és mindent megtett, hogy nem adja jelét a rohamnak. A lába rángatózni kezdett, levegőt már egyáltalán nem kapott, de erősen küzdött, hogy valahogy túl legyen rajta. Megpróbált szép dolgokra gondolni, olyan dolgokra, ami boldoggá tették, de minden örömteli pillanatot beárnyékolt a jelenlegi helyzete. Mostanra már egész testében remegett, és teljesen hatalmába kerítette a félelem. Bénán várt teste börtönében, de már nem volt mit tenni.


Két hatalmas alak tornyosult fölé, az egyik a lábait, a másik a vállát szorította le. Szúrást érzett a bal karján és zsibbasztó feszülés áradt szét a testében. A tudata tisztán kiabálta, hogy ne, ne, ne, de a teste már nem hallotta."



2016. febr. 21. 01:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A helyesirasi hibakat javitsd ki, de alapvetoen nekem felkeltette qz erdeklodesem en elolvasnam.
2016. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik, szívesen tovább olvasnám. :)
2016. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, javítás folyamatban. :)

Ment a zöld.

2016. febr. 21. 14:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik :) folytatás nincs még?
2016. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, van folytatás. Elég sok, ami azt illeti, de amíg nincs kész, illetve nem néztem át rendesen vagy ötvenezer alkalommal, addig nem teszem fel sehová. :)


De még egy részletet azért beillesztek ide, ez egy dialógus lesz. (Nem az előbbi folytatása, de ugyanabból e történetből van.)



"– Nem hagyhatnánk egyszerűen csak itt? – kérdezte a nő, miközben levette a maszkot az arcáról.

– Hová gondol? – csattant fel a férfi.

– Mégsem vihetjük magunkkal – mondta a nő határozottan.

– Ugyan, miért nem? – kérdezte a férfi. A nő kérdőn nézett rá kollégájára és nem értette, hová tette az eszét ez az általában végtelenül racionális ember.

– Gondolkozzon már egy kicsit, hiszen veszélyes! – mondta a nő és aggódva körbepillantott. Úgy négy méterre tőlük két katona éppen egy másik törmelékhalmot kutatott át.

– Tudja, én látok benne potenciált – mondta a férfi elgondolkozva. – Eltelt vagy három nap, és még él. Ez új rekord!

– Nézze, ha felelősnek érzi magát, megértem, de talán mégsem ez a legjobb módja a törlesztésnek – mondta a nő hadarva.

– Felelősnek? Ugyan miért? – kiáltott fel a férfi. – Egy jobb világ megteremtéséért? Úgy gondolja, talán értelmetlen az, amit teszünk?

– Úgy gondolom, hogy nem gondolkozik tisztán, és ezzel veszélybe sodor másokat – mutatott rá a nő. Lenézett az asztal alatt heverő mozdulatlan testre, és viszolyogva gondolt a férfi tervére.

– Úgy gondolja? – kérdezte a férfi vádlón. – Tudja én mit gondolok? Azt gondolom, hogy a fő veszélyt itt a korlátolt és az olyan visszamaradott gondolkodású, hogyan is fogalmazzak szépen, félkegyelmű emberek jelentik, akik nem képesek belépni a haladás korába. Nehéz helyzetek, nehéz döntéseket követelnek meg. Ön talán, nem ért velem egyet? – mondta, miközben egyenesen a nő szemébe nézett. Meg akarta törni, a nő tudta jól. Csak a támadáshoz értett, semmi máshoz, ha konfliktusra került a sor. Kerek tíz éve dolgoztak már együtt, túlságosan sok ideje, ahhoz, hogy ez meglepje.

– Bizonyos fokig természetesen egyetértek. Azonban…

– Azonban, mi? – szakította félbe a férfi.

– Ha magával hozza, az bajt jelent, meg kell értenie – mondta végül. – Felvetne kérdéseket. Nem tarthatja meg, nem lenne helyes – várta a férfi reakcióját, a heves tiltakozását, aki azonban oldalra döntötte fejét, és lekicsinylően mosolyogni kezdett.

– Látja, ezért nem lesz magából soha igazi kutató. Maga mindig a kockázatot látja, a veszteséget. Én ezzel szemben a lehetőséget. – mondta, miközben jelentőségteljesen az asztal alá mutatott. A nő tudta, hogy nem győzheti meg a férfit, bárhogyan is érvel. Gyűlölte ezt benne. Az arrogáns hozzáállását, és azt, hogy minden vitát elintézettnek tekintett, hogyha a tudomány szolgálatába tudta helyezni a kérdést.

– Legyen. – mondta neki beletörődve – Tegyen, ahogy jónak látja. De engedjen meg nekem, egy utolsó észrevételt.

– Hallgatom. – mosolyodott el a férfi.

– Ne engedje a közelembe. – mondta a nő, miközben kezét kerekedő hasára emelte."



Annyi kérdésem lenne, ha nem az előző részletet látjátok, hanem csak az alábbi dialógust, akkor is érdekelne titeket?


Köszönöm a válaszokat, még annyit, hogy a "szigorú" kritikákat is szívesen veszem, hiszen (ha moderált a megfogalmazás) úgy tanul igazán az ember. :)


(Lehet, hogy a komment írása közben elcsúsztak a enddash-ek, elnézést érte.)

2016. febr. 21. 23:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Na, az "en dash"-t elírtam, elnézést a profiktól. :)
2016. febr. 21. 23:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első nem keltette fel az érdeklődésem, a második már annál inkább. Szeretem az ilyen párbeszédeket, az ilyen szócsatákat, az ehhez hasonló szituációkat.
2016. febr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Határozottan jó a szöveg. Nem hibátlan, de kezdetnek jó.


A párbeszédes részben nekem túl sok a lebegtetés, annyira nem mondod ki, miről van szó, hogy egy idő után engem már idegesít.

A másik, hogy sok a "mondta így, mondta úgy". Ez amatőr megoldás. Nem kell minden mondat végére odabiggyeszteni, hogy mondta.


Egyébként csak így tovább, jó lesz ez :)


Ui: nevezd nyugodtan gondolatjelnek, nem kell angolul hívni, hiszen van rá magyar szó.

2016. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jólestek a hozzászólások, köszönöm! Elég sok munkám van már ebben a történetben, jó látni, hogy nem veszett ügy. :)


Arra gondoltam, hogy mivel ezzel a párbeszéddel indulna a történet, így nem fednék fel túl sokat, mivel az is a lényege, hogy a főhősnek kell kiderítenie, kibontania a szálakat, és a történet közben derülne ki ennek a beszélgetésnek az értelme is. Az is igaz, hogy ha idegesítő, akkor nyilván nem működik az összekapcsolódás, ami kár, valahogy megpróbálom újragondolni a fontosságát/ helyzetét.

Gondolom az még inkább ingerelő, ha ezután még ráadásul egy teljesen más helyszín, teljesen más szál indul, bár én láttam már rá példát. :)


Még a "mondta" problémájáról kérdeznék. Azért alkalmazom annyit, mert mindig félek attól, hogy nem lesz egyértelmű, hogy milyen hangnemet ütnek meg a szereplők. (mondta csendesen, kérdezte ingerülten, stb.) A határozók/magyarázatok nélkül is átjönne? Megtörni sem szeretném a vitát.

2016. febr. 22. 14:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem baj, sőt jó, ha nem mesélsz el mindent az elején. Kell a titok, de itt már annyira nem mondod ki, hogy zavaró. Egy pici fogódzót azért adj.


A határozószók. Egyes nézetek szerint egyáltalán nem kellene őket használni. Régebben úgy gondoltam, ez túlzás, ma egyre inkább hajlok rá, hogy igaz. Elvétve belefér, de másképp kell kifejezned, milyen hangnemben beszél az illető. Alkalmazz cselekvést, testbeszédet. Olyan szóhasználatot, ami kifejezi.


Példa:

- Hogy lehetsz ilyen? - kérdezi Béla dühösen.


Helyette:

Béla az asztalra csapott. - A fenébe, hogy lehetsz ilyen?


Lejött ugyanaz a hangnem? Szerintem igen.

Melyik a jobb írástechnikailag? Szerintem a második.

2016. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!