Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyikek a legjobb fantasy...

Melyikek a legjobb fantasy könyvek?

Figyelt kérdés
Leirnátok a kedvenc fantasy könyveteket és jellemeznétek néhány mondatban?

2016. febr. 21. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

JOHN FLANAGAN: A VADONJÁRÓ TANÍTVÁNYA

Will kisebb kortársainál, de gyors és találékony. Egész életében arról álmodozott, hogy híres lovag válik belőle, mint az apjából. Ezért is sújtja porig, amikor nem veszik fel Vöröshegy Hadiiskolájába. Ehelyett Halt inasa lesz, a titokzatos Erdőkerülőé, akinek különleges képességét, a láthatatlan helyváltoztatást fekete mágiának tulajdonítják... Will vonakodva nekivág, hogy megismerje az Erdőkerülők titkos fegyvereit: a nyilat, a nyílvesszőt, a terepszínű köpönyeget, és a csökönyös kis pónit. Lehet, hogy nem azok a fegyverek, amikre vágyott, nem kard és nem csataló, de amikor ő és Halt egy reménytelennek látszó küldetés során megpróbálják megakadálozni a Király meggyilkolását, Willnek be kell látnia, hogy az Erdőkerülők fegyverei nem is annyira haszontalanok... (Saját megjegyzésem: a könyvben sosem hangzik el az erdőkerülő szó, vadonjáróknak nevezik magukat a rend tagjai. Nem tudom, itt mit variálnak...)


A Gorlan Romjai első könyve egy izgalmas sorozatnak, mely Willről, és a Vöröshegy Várban élő barátainak kalandjairól szól. "Ez a könyv olyan jó volt, hogy le sem tudtam tenni... John Flanagan tudja, hogyan tartson izgalomban." - Robere Rahme, 12 éves


"Nem tudtam levenni a szemem az oldalakról, annyira érdekes volt, hogy nem tudtam letenni. Mindenkinek ajánlom ezt a könyvet, aki kalandra vágyik." - Samantha Currie, 11 éves "Káprázatos!" - Edward Carr, 12 éves


Könyvsorozat. Jelenleg 4 kötet van lefordítva, de már a nyakunkon az 5. rész. A leírás alapján azt hiheted, hogy van mágia a könyvben, de nincs. Kitalált világ, kitalált szereplőkkel, és 1-2 (Tényleg nagyon kevés, most 2 jut eszembe, ezek is keveset szerepelnek.) kitalált lénnyel, de ilyen mágia meg hasonlók nincsenek.

Egyébként a sorozatnak asszem 12 része van, a fordítás most jár a 4.-nél. Tehát ha ezt elkezded olvasni, nem fogsz egy ideig kifogyni belőle. Ráadásul, John Flanagan már más történettel és szereplőkkel, de ugyan ebben a világban játszódó könyvsorozatot kezdett el írni. És ez nem minden. Bejelentette, hogy készül a film!!!


Írnám még China Miéville-től Armadát, de az elég véleménymegosztó 2 kötetes könyv lett. Van, akinek tetszik, de akit nem fog meg ez a stílus, annak szenvedés végigolvasni... Ha fogékony vagy az új dolgokra, ezt is elolvashatod.

2016. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Clive Barker: Korbács

Magával ragadó urban fantasy. Végig izgalmas történet különleges megoldásokkal.


Stephen King: A talizmán

Félelmetes, megható, fordulatos, váratlan történet. Mindkét világban játszódó szál egyformán izgalmas.


Neil Gaiman: Amerikai istenek

Különleges alaphelyzet néhol lassabb történetvezetéssel, de szerintem nem árt neki. Nekem nagyon tetszett.


Neil Gaiman: Óceán az út végén

Könnyebben emészthető történet, jóval rövidebb is, mint az Amerikai istenek, de szerintem csodaszép.

2016. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Az én örök kedvencem A hobbit/A babó. Kell ezt jellemeznem? Zseniálisan felépített világ, csodásan megírt történet (hadd ne írjam le!) és szerethető karakterek. Tolkien minden megjelent, Középföldén játszódó könyvét olvastam, de ez volt a kedvencem. :)
2016. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Laini Taylor: Füst és csont leánya.
2016. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem örök kedvenc Tolkientől a Gyűrűk Ura. Elkèpesztő pontossággal kidolgozott univerzum, egy egészen újat teremtett Közèpföldèvel. Tartja magát a saját maga által lefektetett "szabályokhoz", és remek a karakterkidolgozása. Sokan mondják, hogy "unalmas", meg "túl vontatott", de pont ettől a ráérős stílustól lesz szerintem jó. :)
2016. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!