Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi legyen a karakterem vezeték...

Mi legyen a karakterem vezetékneve?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy könyvet írok és a főkarakterem családjának kéne egy vezetéknév. Valami olyasmire gondoltam ami nem angolul, de nem is magyarul van (bolgárra,románra vagy latinra gondoltam), de mégis különleges. Már utánanéztem bolgár vezetékneveknek és szavakat is fordítgattam, hogyha talán valamelyik magyar szó jól hangzik bolgárul. A történet egyébként boszorkányokról szól (nem amerikába játszódik se semilyen angol országban, mert szerintem már minden természetfeletti sorozat ilyen helyeken játszódik, de ezt csak azért említettem mert ha van valamilyen nyelv amiben pl.a boszorkány, varjú vagy éppen az igéző jólhangzik). Mindenkinek köszönöm előre is a segítségét!

2016. márc. 2. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Kolompár
2016. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Belafonte
2016. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Lingurar
2016. márc. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
53%

Bolgárul a boszorkány: veshtica. Szerintem jól hangzik.

Bolgár vezetéknevek amik tetszenek: Ninkov, Hristov, Penev, Pulev, Georgiev

Ha bolgár vezetéknevet választasz, arra figyelj hogy a nőknél a vezetéknév végződése mindig a. Tehát a fent felsorolt nevek férfi vezetéknevek, ha nőről beszélünk akkor Peneva, Hristova stb.

(vannak kivételek, pl. Velichkovich de az ritkább)

2016. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és már rengeteg bolgár névnek utána néztem és tudom hogy a női nevek a betűvel végződnek
2016. márc. 5. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!