Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ugye nem értelmetlen dolog...

Ugye nem értelmetlen dolog mangákat venni?

Figyelt kérdés
Nagyon meg szeretném venni a Death Note köteteit,de az egész család le akar beszélni róla....Szerintetek hallgassak rájuk,vagy vegyem meg?(mert nekem kéne nem nekik)

2016. márc. 4. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Értelmetlen dolog; a mangák aránytalanul drágák, és félóra alatt kiolvasod; kár egy vagyont ölni ilyesmibe, sokkal értelmesebb dolgokra is költhetnéd.
2016. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
A neten is elolvashatod őket :-)
2016. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Én szeretem hogy otthon megvannak a kötetek. Saját pénzből vettem, így nincs beleszólása másnak.


Persze ne minden pénzed költsd erre.

2016. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Ugyan annyi értelme van, mint könyveket, szerintem. Bár tényleg, ahhoz képest, hogy mennyi ideig tart elolvasni, elég drága. De lássuk be, több tucat rajzoló, kiadványszerkesztő, szerkesztő és megannyi minden dolgozik egy sztorin és azért ennyi oldalt nem két perc megrajzolni kiadhatóvá, így szerintem még olcsó is a belefektetett energiához képest.

Mondom ezt úgy, hogy sose voltam nagy animés/mangás ember.


Azt mondom, hogy ha el szeretnéd olvasni, akkor nyugodtan vedd meg. Én egy kiskori kedvencemet, a Vampire Knightot szeretném majd elkezdeni gyűjteni, de ugyan úgy meg lehet venni azt szép sorjában, és lássuk be, nem hinném, hogy akkora világvége lenne mondjuk havonta 2000 forintot költeni rá. (Bár évente párszor vannak leárazások, ahol szinte az összes mangát 500ft/db áron lehet beszerezni a Librinél és az Alexandránál)

2016. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Az előttem szólóval csak egyetérteni tudok. Én elolvastam neten a Gangstát is, az AoT-t is, de papíron kézbe venni mégiscsak más érzés :) (Nyilván én se hetente veszek köteteket, pláne mert külföldi mangák lévén még drágábbak is.)
2016. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is sokkal jobb érzés kézben tartani a kedvenc mangáimat. Én 3 éve kezdtem el komolyabban gyűjteni, elég sok pénzem elment rájuk, de abszolút megérte.
2016. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Én szoktam venni :) Néha a manga eltér az animétől. (néhány mondta, vagy esetleg néhány képkocka) Ezért vannak benne érdekes részek :D
2016. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Miért is lettem lepontozva?
2016. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a mangák valóban nagyon drágák és mivel lényegében képregények ezért igen gyorsan kiolvasod őket. Én úgy vagyok vele, hogy a neten olvasom ki őket először és ha igazán megfognak és szeretném a polcomon, tudni és támogatni a készítőt, akkor megveszem. De szerintem az a hozzáállás, hogy "Ellehet olvasni az interneten is, akkor meg mi értelme van megvenni?" egy iszonyatosan nagy ostobaság, és pont emiatt halt ki Magyarországon az animék, mangák forgalmazása. De a lényeg annyi, hogy nem kell rohanni érte a boltba és mindenáron megvenni, de ha tényleg megfogott akkor tiszteld meg a készítőt és a kiadót azzal hogy megveszed amit szeretsz.
2016. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!