Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnék egy könyvet. Eddig...

Írnék egy könyvet. Eddig kevés van meg belőle. Leírnátok a véleményteket?

Figyelt kérdés

1.



Ez a nap is el jött. Szeptember 1.amikor is új embereket ismerek meg. Úton a gimnázium felé zenét hallgattam. Avril Lavigne-től a The best damn thing-et. Imádom ezt a zenét. Közben megérkeztem az iskolába. Óriási volt, rengeteg ablakkal. Gyönyörű iskola. A diákok köszöntötték egymást. Bementem az iskolába. Egy 40 év körüli nő ácsorgott az aulában. Balogh Zsófia?-kérdezte a nő egy kicsi hangosan.

I-igen-dadogtam.

-Köszöntelek itt a Kempelen Farkas Gimnáziumban. Remélem olyan jól fogsz teljesíteni, mint az általános iskolában teljesítettél.

-Köszönöm.

Nagyon kedves nő volt. Mikor beléptem az osztályba nagyon kevesen voltak. 3 fiú és négy lány.

-Sziasztok.-mondtam.

-Szia. Pásztor Lajos vagyok. S téged hogy hívnak?

-Balogh Zsófia.

-Örülök Zsófi.

-Szia. Én Szabó Fanni vagyok.

-Szia. Örülök Fanni.

-Részemről a szerencse.

-Én Kiss Lilly vagyok-mondta félvállról.

-Örülök.

-Oké.

-Ne is foglalkozz vele. Amúgy Juhász Gabriella vagyok.

-Én Takács Adrián

-Simon András.

-Molnár Bernadett.

-Örülök, hogy megismertelek titeket.

-Mi is.

-Amúgy hányan leszünk összesen?

-19-en.

-Szuper. S ki tudja hogy hívják a többieket?

-A fiúk: Rácz Bence, Barna Márk, Pataki Krisztián, Faragó Antal, Tamás Attila, Török Adolf, Szilágyi Alex, Oláh Albert-sorolta a fiúk nevét Andris.

-A lányok pedig: Nagy Anita, Kovács Alexandra, Tóth Angelina-mondta Fanni.

A fiúk 11-en a lányok 8-an lesznek-mondta Adrián.

-Gondolom tud számolni Adrián-mondta Lilly.

-Ha-ha..

-Jól van. Na szóval honnan jöttél Zsófi?

-Szegedről.

-Hogy hogy?

-Mivel ide vettek föl, s anya is itt kapott állást természetes volt a költözés.

-És apukád?

-Ő meghalt.

-Sajnálom-mondta Lajos.

-Köszi Lajos.

-Igazán nincs mit.

Nagyon de nagyon kedvesek. Később megérkeztek a többiek


2016. márc. 4. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne folytasd.

Vagyis nyugodtan. Gyakorlásnak tökéletes.

2016. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg tőmondat és még több buta, életszerűtlen párbeszéd. Ez a rész nem szól semmiről, csak tele van felesleges adatokkal, miközben egyik szereplőről sem tudunk meg semmi érdemlegeset. Nem tudjuk, hogy néznek ki, milyen helyen mozognak, a környező világ nem is létezik. Nem érzem a vágyat, hogy tovább olvassam, egyik szereplő sem érdekel, mert nem árultál el róluk semmit, ami érdekessé, szimpatikussá tehetné őket. Olvass szépirodalmat, a tiniknek szóló könyveket viszont kukázd, mert akkor ennél többre soha nem is leszel képes. Ha valódi segítséget akarsz, inkább a magyartanárodnak mutasd meg, amit írsz, ő ismer és meg tudja mondani, van-e egyáltalán értelme a próbálkozásnak. A legfontosabb pedig: ne könyvet akarj írni, hanem történetet mesélni.


Egyébként meg lehet ennél jobb is, de most rossz úton jársz ;)

2016. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

És ennek mi köze a magyar politikához?


Amúgy a kérdésre válaszolva. Tucat gimis tinisztori, SZJG-s felhanggal. Tele van vele a padlás.

2016. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Tragikus.
2016. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké, én azt mondom neked, hogy írd csak nyugodtan. De semmiképpen ne publikáld (blogon, bármilyen internetes fórumon - kiadatásról egyelőre ne is álmodj!), mert arra nem alkalmas. Gyakorolj nagyon sokat! Olvass minél többet, de ne csak SzJG típusú könyveket, hanem igyekezz kiterjeszteni a látókörödet! És ne add fel, mert még lehetsz nagyon jó író is (nem mondom, hogy leszel, mert nem vagyok jós), de ahhoz gyakorlás, és tapasztalat kell. Hogy konkrétan a kérdésedre is válaszoljak, ez a részlet nagyon kevéske még. Életszerűtlen, elkapkodott és elnagyolt. Nincs leírás, a párbeszédek sem túl valósághűek, a történet meg sablonos. De mindenki valami ilyesmivel kezdi, szóval ne keseredj el!
2016. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Elfogyott itthon a vécépapír, szóval nyomtattam ebből jó párat.
2016. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz a környezet részletesebb leírásával. A mondatok fonódjanak egymásba legyen közük egymáshoz. A tő mondatokat igyekezz kerülni. Minden tárgyról ami fontos írhatsz pár mondatot, hogy az olvasó el tudja képzelni a dolgokat. Apropó képzeld magad az olvasó helyébe. Neked akkor tetszene? Jó íráshoz kegyetlennek kell lenned magaddal.
2016. márc. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Elsőre senki nem ír igazán jó könyvet, mindenkinek sokat kell gyakorolnia. Ez ne szegje a kedved. A Hűvösvölgyi sulit is kiadta valaki, pedig az is azzal indul, hogy oldalakon keresztül sorolja a szereplőket, mint egy telefonkönyv, és senki nem szólt a szerzőnek, hogy a szereplőket nem úgy kell bemutatni, hogy leltárat vezet róluk. Azt meg szard le, hogy a SZJG rajongói szerint minden gimis élményekről szóló könyv SZJG-utánérzés, mert a világon egyedül Leiner Laura járt iskolába :)
2016. márc. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez ami itt áll, borzalmas. Először is ne tőmondatokban írj. Másodszor a környezet is mutasd be, mert ez így gyak 0. Aztán ezek a párbeszédek... semmi kb. ez jön le egy olvasónak: szia. szia. én kuka vagyok. én toll. van itt terasz. igen van. Érted? Nincs élet a beszélgetésben, olyan mintha csak szavakat dobáltál volna egymás mellé. Írj sokat, és olvass sokat, ne csak tini irodalmat. Idővel lehet jó író leszel, de ez itt még nagyon kevés.
2016. márc. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!