Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb Roxforti ház?

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Griffendèl
2016. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
esetleg elmondanátok hogy miért ez vagy az ? előre is köszi
2016. márc. 8. 19:38
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Én a Hollóhátat szeretem a legjobban. :) Az áll hozzám a legközelebb.
2016. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A Hugrabug azért tetszik, mert ott mindenkit elfogadnak, így tudom, hogy az én dilijeimet is elviselnék.

A Hollóhát azért tetszik, mert szerintem (meg a legtöbb internetes teszt szerint :D) mégis inkább oda illenék. Plusz Luna is odajárt, aki a kedvenc szereplőm. :)

A Griffendél azért tetszik, mert... Nos, erről a házról tudunk a legtöbbet, nekem például nagyon tetszik a klubhelyisége, mert olyan otthonos. Meg, ugye a Weasley ikrek... *ábrándos tekintet*

A Mardekárt nehéz megítélni, mert ugye az egész sorozat alatt csak azt kaptuk, hogy milyen gonosz ott mindenki, de azt mindenki elfelejti, hogy Harry is mardekáros lett volna, ha nem kéri meg a süveget, hogy ne tegye oda (amit ugye megint csak emiatt a buta előítélet miatt tett, hogy a Mardekárba csak gonoszak járnak), és hát Harry sok minden, de nem gonosz. A Mardekárba elvileg azok kerülnek, akik nagyravágyóak, és a nagyravágyó embereknek szerintem fontosak annyira a céljaik, hogy bármit megtegyenek az eléréséért. Ezért akár még sötét mágiához is folyamodnak. Ezért került ki onnan a legtöbb sötét varázsló. (Ide most nem számítanám be a huszadik században élő mardekárosokat, mivel úgy gondolom, hogy náluk akkor következett be az a fanatizmus, ami a katolikusoknál a reformáció idején, mikor a szintén keresztény, csak Istenben egy kicsit másként hívő embereket üldözték) Szóval nekem a Mardekár az összetettsége miatt tetszik.

Hú, kicsit sokat írtam a Mardekárról...

Mindenesetre én úgy vélem, hogy egyik ház sem jobb vagy rosszabb a másiknál, egyszerűen csak mások. :)

2016. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Hollóhátasként kicsit elfogult vagyok, de mindegyik házról van jó véleményem:)

A Hollóhát a kedvencem(és a Pottermore szerint a házam is).Ide nem csak azok járnak aki "okosak és szeretnek tanulni", persze nekem se rosszak a jegyeim de szerintem a hollóhátasokra inkább a kreatív és logikus gondolkodás, fantázia és néha tudásvágy jellemző.Emellett ami nagyon tetszik bennük, hogy egyediek, például Luna is, nem félnek néha kicsit "mások" lenni:)

A másik hozzám nagyon közel álló ház a Hugrabug, amit sajnos nagyon sokan alábecsülnek...Pedig a hugrabogos diákok nagyon jó barátok, hiszen hűségesek és jószívűek, segítenek azon akin tudnak, és kedvesek.Ahogy Dumbledore is mondta a kedvesség olyan tulajdonság amit nagyon sokan alábecsülnek, pedig nagyon is fontos. De ahogy mondtam a hugrabogosok nem "csak" kedvesek, rengeteg más tulajdonságok is van és például ugyanúgy lehetnek okosak és tehetségesek, mint Tonks vagy Cedric.

Ami még nagy kedvencem az a Griffendél, amiről a legkevesebbet kell mondanom, hisz mindenki ismeri.Az ide járó diájok mind bátrak és vakmerőek, hűséges és jó barátok(legalábbis a többségük) ,rendkívül tehetségesek és persze nekik is sok tulajdonságuk lehet még ezek mellett,például ott van Hermione aki ahogy mind tudjuk nagyon okos és évfolyamelső.

A legtávolabb a Mardekár áll tőlem,ez az a ház ahová még egyszer sem osztott be egy teszt se.

Viszont nekik is vannak jó tulajdonságaik, ambíciózusak, elérik a célt amit kitűztek maguknak, okosak és nagyon jó a logikájuk. És persze fontos megemlíteni hogy nem minden mardekáros gonosz. Nekem például a kedvenc Harry Potteres szereplőm Piton, aki mind tudjuk hogy nem volt gonosz, okos volt és griffendéleseket megszégyenítő bátorsággal kockáztatta az életét nap mint nap.

Szerintem nincs olyan hogy a "legjobb ház" és olyan sincs hogy valaki csak egy házba tartozzon, mindenkiben megvannak minden ház tulajdonságai, és olyan is van hogy valaki rossz helyre kerül (pl.Lockhart, Pettigrew vagy esetleg Piton is).

Mindenkinek egyéni hogy melyik ház a legjobb,a kedvence, számomra ez a Hollóhát:)

2016. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Én mindegyiket szeretem, de a Hollóhát különösen tetszik, azért mert még az ajtót is találós kérdés nyitja, és én nagyon szeretem az ilyen rejtélyeket és a gondolkodtató feladatokat. A jelképük és a színük is tetszik, és az is, hogy intelligensek.


A Hugrabugban az tetszik, hogy szorgalmasak, kedvesek és becsületesek, vagyis ők a legegyenesebbek. Jó lehet ilyen környezetben élni.


A Griffendél nagyon összetartó, szerintem ez rájuk igaz a legjobban. Mindig kiállnak egymás mellett, nem számít, hogy mi lesz annak a következménye.


A Mardekárban tetszik a víz alatti hálókörlet, az egész ház olyan kísérteties és misztikus, szerintem az ő történelmük lehet a legérdekesebb.


Szóval így összességében nincs legjobb ház, mindben van olyan, ami tetszik és olyan is, ami nem.

2016. márc. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a Hugrabug a kedvencem. Előttem is írták már, hogy jó lehet ilyen kedves és barátságos emberek között élni. Ezenkívül az tetszik még benne, hogy a Hugrabugosok annyira nem kiemelkedőek semmiben (persze vannak ott is nagyon okos, értelmes emberek) és ott talán nem lenne annyira feltűnő ha szerencsétlenkednék. Bár a Hugrabughoz én talán túl indulatos és nagyszájú vagyok úgyhogy talán inkább Hollóhátas lennék. Nem vagyok stréber, de sok tudomány érdekel és viszonylag okos is vagyok. Ebben a házban az tetszik, hogy (gondolom) lehet értelmesen beszélgetni az emberekkel és nem néznek le ha engem jobban érdekel az írás és az orvostudomány mint a legújabb divat. Griffendéles is szívesen lennék, de túlságosan nyuszi vagyok hozzá. Azt a házat nem kell bemutatnom senkinek, mindenki tudja, hogy miért lehet nagyon jó odajárni. Mardekárba remélem nem kerülnék, ott államdóan félnék, hogy bántanak vagy kiközösítenek.
2016. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Griffendél.
2016. márc. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Macskát♡
2016. márc. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 vagyok.

"Mardekár♡"-t akartam írni, csak önjavító a helyesírás a telómon.

2016. márc. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!