Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemények sirius black - röl...

Vélemények sirius black - röl és james potter-röl?

Figyelt kérdés
úgyértem több helyen is olvastam már hogy ők arrogánsak voltak szerintetek ? és szerintetek féregfark miért tette amit tett ?

2016. márc. 8. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz reálisan látni őket, mivel csak nagyon kevés infónk van a fiatalkorukról. Szerintem - azok alapján, ami le van írva könyvekben - nem voltak ők rosszabbak, mint bármelyik kamasz srác. Viccelődtek, hülyéskedtek, gyakran mások kárára, de majdnem minden kamasz csinálja ezt. (Tisztelet a kivételnek.) Nem hinném, hogy annyira sokkal arrogánsabbak lettek volna másoknál, szimplán fiatalok voltak, kicsit gyerekesek és kamaszosan gonoszak. De láthatjuk, mi lett belőlük, jó emberek lettek. Legalábbis szerintem. Én mindenesetre bírom őket.

Féregfark esete már bonyolultabb. Valószínűleg nem tett jót neki, hogy sokszor volt céltáblája Sirius és James vicceinek, amkiet, ahogy fentebb kifejtettem, szimplán viccként élték meg, Peter viszont, aki elszenvedte ezeket, sokkal jobban magára vette. Hiába fogadták maguk közé, minden kamasz társaságban megvan az a személy, aki egy kicsit kívülálló, és a nem feltétlenül rossz szándékú, de gyakran bántó viccek céltáblája, és a Tekergők között épp ő volt az. Emellett biztos, hogy eleve sem volta akkora személyiség, mert akkor nyilván nem viccelődtek volna vele a fiúk. Nem is tudom, hogy lett Griffendéles, mikor egyértelműen kiderül, hogy gyáva is volt, mivel a saját irháját mentette, mikor elárulta Potteréket. Meg ugye a fentebb leírt állandó szekálás is megadta löketet, hogy egyre kevésbé bírja őket. Plusz még, hogy abban az időben nagyon úgy tűnt, Voldemort fog győzni, Peter pedig nem volt elég bátor, hogy a vesztesnek látszó oldalon maradjon. Így végül átállt arra az oldalra, ahol úgy érezte nagyobb biztonságban van, mégha ez azzal is járt, hogy el kellett árulnia - az amúgy általam fentebb kifejtett okokból már nem annyira szeretett - barátait.

Nem tudom, mennyire sikerült érthetően fogalmaznom, pedig nagyon igyekeztem. :)

2016. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Sirius Blacktől az elején tartottam (ki nem? :D) de utána ő lett a kedvenc karakterem. Nagyon sokat szenvedett, de képes kiállni az igazáért. Annak ellenére, hogy ilyen rossz családból származik meg sem fordult a fejében, hogy átálljon a sötét oldalra, ártatlanokat gyilkoljon és a származása alapján ítéljen meg valakit. Mindhalálig kiáll a barátaiért. Lehet, hogy csak én képzelem bele, de szerintem Sirius karaktere nem véletlen, hogy ilyen. Rowling így akarja megmutatni a világnak, hogy mindegy honnan jössz, te döntöd el, hogy milyen emberré válsz és elsősorban a tetteid ítélnek meg, nem a származásod.

James kicsit nehezebb eset. Kicsit bunkó, kicsit nagyképű, kicsit el van szállva magától. De ettől függetlenül hatalmas szíve van, és ő is (akárcsak Sirius) bármit megtenne a barátaiért és a családjáért. Én mindig úgy éreztem, hogy ő Harry példaképe. Függetlenül attól, hogy meghalt :'( Harrynek fontos (lenne) a véleménye, hogy vajon büszke lenne rá? Helyeselné amit tesz? Persze ez a legtöbb árvával így van.

Féregfark soha nem tapasztalt ekkora szeretetet. Mindig ő volt a csúnyácska, az ügyetlen aki mindig mindent elront. Fel sem merült benne, hogy annyira fontos lehet egy barátság, hogy akár az életem adjam a másikért. A sok gyerekkori csúfolódás, piszkálódás miatt bizonytalan, gyáva felnőtté vált, aki nem mer szembenézni a problémáival és inkább a könnyebb utat választja.

Én ilyennek látom őket. Remélem segítettem :) bocsi a kisregényért

2016. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2016. márc. 9. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Sirius-t szerettem, de James-t nem. Ő az egyetlen pozitív karakter, akit sosem szerettem. Szerintem néha túlzásba vitte a "csínyokat", és az is zavart, hogy folyton játszotta az agyát. Érdekes, hogy így gondolom, mert nem sok olyan véleményt hallottam, hogy valakinek nem lett volna szimpatikus.

Féregfark folyton a háttérben volt, ő volt a kis ártatlan, akitől sosem vártak volna semmilyen rossz cselekedetet, szóval szerintem ezért akart kitörni, és megmutatni, hogy ő is valaki.

2016. márc. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló mindent leírt amit akartam, csak annyit fűznék hozzá hogy ha érdekel ez a téma, akkor olvashatsz róla fanfictionokat is:)

Én rengeteget keresgéltem a tekergők koráról angol és magyar nyelvű ficeket de a legtöbb egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet:D

Viszont van egy amit csak ajánlani tudok:) a címe Lily Evans naplója,ez egy trilógia első része és egy jóóó hosszú fanfiction sok fejezettel.Esküszöm még sosem olvastam ilyen Rowling-hű fanfictiont mintha az ő írását olvatam volna olyan érzésem volt:)

És tudom hogy nem sok mindent tudtunk meg a tekergőkről a könyvekből de az alapján amit olvashattunk, pont ilyenek lettek volna a karakterek ha Rowling is megírta volna, valami elképesztő végigjárni a Tekergők éveit, elolvasni ahogy felnőnek és széoen lassan megérnek, ahogy Peter eltávolodik tőlük és persze ahogy Lily és James egymásba szeret:)

Szerintem mindenki olvassa el akit érdekel a téma, nekem nagyon bejött:D

2016. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, tény, hogy nem volt szép dolog tőlük az, hogy folyton Pitont szekálták, és fiatal korukban tényleg kicsit beképzeltek voltak. De ettől függetlenül én bírom őket, nagyon vicces, laza szereplők voltak, sokat adtak hozzá a történethez. Felnőttkorukra egy kicsit megkomolyodtak, és odaadó, önzetlen emberek lettek belőlük. Sirius nagyon sok traumát élt át, de mégsem lett belőle megkeseredett, mogorva ember, és sosem fordult a sötét oldal felé. Mindhalálig harcolt a barátiért, kiállt mellettük. Odaadóan viselte gondját Harry-nek, nem féltette túl, mégis kellőképp vigyázott rá. Nagyon szomorú voltam, mikor meghalt. James is bátor, önzetlen, a barátaiért ő is mindig mindent megtett. Egyedül szállt szembe Voldemorttal, csak azért, hogy Lily-ék el tudjanak menekülni, pedig tudta, hogy nincs esélye.

Nagyon bírtam a Tekergőket. Sajnáltam, hogy ennyire keveset szerepeltek a könyvben. Imádtam a humorukat, a lazaságukat, azt, hogy felnőtt korukra is vidámak és bizonyos mértékben komolytalanok maradtak. Abszolút a kedvenceim.

Válaszolva a kérdésed második felére, Pettigrew szerintem egyrészt félelemből (Voldemortnak ki merne ellent mondani?), másrészt pedig azért árulta el őket, mert egy kicsit mindig is ő volt a szürke kisegér, aki kilógott a csapatból. A háttérbe volt szorulva, és világéletében kívülálló volt, így fel sem merült benne az, hogy egy barát annyit érjen, hogy az életünket adjuk érte.

2021. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!