Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy érdemes meseírásba kezdeni?

Hogy érdemes meseírásba kezdeni?

Figyelt kérdés

Összefüggő, de mégis külön történetek. Tehát pl a környezet ugyanaz, esetleg a szereplők is, de külön sztori mindegyik.

Az alapelgondolás megvan.


A véleményetekre vagyok kíváncsi... de az én gondoltaom az alábbi:

Indítanék egy blogot, azon anám közre őket. Ha megfelelő számú követő van, akkor elgondolkodnék azon, hogy illusztrátort keresek hozzá.

Ha ez megvan, akkor már esetleg a már meglélvő meséket vegyesen újakkal kis példányszámú könyvben kiadni.


merész elképzelés?



2016. márc. 10. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A vége igen, mert kevés vásárló fizetne valami olyanért, amit ingyen amúgy is olvasott már. Az új mesék behozása jó ötlet, de egy könyvet én inkább csak azokra építenék. Kis példányszám esetén dettó. Plusz ehhez kell olvasótábor is, kb. a "biztosan megvenném a könyvedet" ígéretek 10%-a jelent valamit, amire építeni lehet. Ez alsó hangon olyan ezer elért olvasót jelent, aminek java úgyis a blogról jön. (A marketing drága, ne arra építs, hogy "majd mások megveszik".) Olyan 500 feliratkozónál kezdenék könyvben tervezni, ami még blog-szinten is kemény reklámot jelent.


Ha el tudsz érni egy nagyobb irodalmi portált, talán tudnak segíteni a reklámmal, illetve ha szabad írásbeküldés van, akkor egy jobban sikerült darabot felpakolsz, és sokkal több emberhez jut el, mint egy ismeretlen blognál. Utána őket át lehet csábítani a blogra a további történetekhez.


A mesék abból a szempontból problémásak, hogy nincs jó olvasóközönségük. A többség, ugye, gyerekeknek szól, akik nem annyira aktívak a neten, főleg nem blogok terén. A tinédzserek, akik a fő vásárlóbázis, nem igazán olvasnak kimondottan meséket, az "ciki", gyerekes. Felnőtteknek szóló mesék vannak, de a fiatal felnőttek közül is a blogolvasó réteg inkább a nekik szóló YA regények közül válogat, kevesen mennek el mesék irányába. Az idősebbek megint nem aktívak blogok terén. Ezért kell több, más protálról olvasót szerezned. Illetve én a helyedben elgondolkodnék egy pályázaton, ha van (lesz), vagy eleve kézirattal házalnék. Egy próbát megér, maximum visszautasítanak, akkor meg mi van? Megvalósítod az eredeti elképzelésedet.

2016. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!