Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlotok?...

Milyen könyveket ajánlotok? Rövidebb sci-fi/fantasy-ra gondoltam, vagy valami kaland, a lényeg hogy érdekes legyen a világa és lekössön.

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon olvasgattam, de most érdekel.

16\F



2016. márc. 13. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit fiatalabb voltam, mint te mikor olvastam ezt a könyvet, de a mai napig emlékszem rá és nagyon szeretem.

Stephen King - Christine

Tuti tetszeni fog.

2016. márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem olyan rövid, de csak ajánlani tudom.

Humoros Fantasy, amit a legidiótább törvények uralnak:


Terry Pratchett - A mágia színe (Korongvilág 1.) 220/250 oldal

Terry Pratchett - A mágia fénye (Korongvilág 2.) 248 oldal

Terry Pratchett - Egyenjogú rítusok (Korongvilág 3.) 218/264 oldal (külön álló sztori ezzel is lehet kezdeni)

Terry Pratchett - Mort (Korongvilág 4.) Főszereplő maga a HALÁL, nagy betűvel csakis. Szitén külön álló történet.


És így tovább ha az első, és a második tetszett (mivel közvetlen folytatás) a többi is fog.

Ha nem tetszik az 1. feléig akkor persze ne erőltesd.

2016. márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fantasy:

John Caldwell - Káosz ciklusa

(sok kötet, de egyik sem féltéglányi méretű, humorosabb hangvételű klasszikus fantasy)


Jeffrey Stone - Az éj trilógiája, illetve a folytatása a Hajnal trilógiája (szintén vékony kötetek, sztem lebilincselően érdekes világot sikerült az írónak alkotnia, nem sablonos)


Marion Zimmer Bradley: Világok háza (urban fantasy)



Misztikus, krimis, kaland, fiatal szereplőkkel:

Jonathan Stroud: A sikító lépcső esete (fiatal szereplőkkel)

Lőrincz L. László: A Föld alatti piramis



Sci-fi:

Frank Herbert: Dűne

Alfred Bester: Tigris! Tigris!

Neal Stephenson: Snow Crash



Disztópia:

Michael Grant: Köddé váltak

Stephen King (Richard Bachman): A menekülő ember

Takami Kósun: Battle Royale

2016. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Metro 2033. Van folytatása, plusz kapcsolódó könyvek is ha megtetszene. A korosztályodat szerintem leköti, van belőle játék is és nem is túl hosszú egy kötet, plusz elég olvasmányos.

Asimov könyveibe is nyugodtan beleolvashatsz, nem muszáj az egész univerzumot elejétől a végégig kivégezni.

A Galaxis útikalauz stopposoknak "trilógiát" is ajánlom , bár összességében nem rövid, de szórakoztató.

2016. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fantasy-nak a Luxen sorozatot ajanlom, en imadtam.:)
2016. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!