Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tényleg ennyire rossz?

Tényleg ennyire rossz?

Figyelt kérdés
Ha a DV belehúz,akkor idén tervezek belekezdeni az Idő kereke c. sorozatot Robert Jordan-től,de a Moly.hu-n elég vegyesek a vélemények róla,a Goodreads.com-on pedig kimondottan ajánlják azt nem is egy helyen,hogy a könyveket csak 1-6-ig és 12-14-ig érdemes elolvasni,mert a köztük lévők miatt nem egy ember abbahagyta egy időre az olvasásukat,annyira megcsömörlöttek.Érdekelne,hogy mire ez a nagy ellenszenvesség (olvastam erre is néhány spoilermentes példát,de a külföldiek lehet más miatt problémáznak,ezért vagyok kíváncsi a magyarok véleményére).

2016. márc. 15. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Megerősítem, amit olvastál a fórumokon. Én is belekezdtem, alig vártam, hogy az újabb folytatások megjelenjenek. De a történet tényleg elkezdett laposodni, rétestészta szerűen nyúlni. Mivel több szálon folytak az események egy kicsit szétforgácsolódott az egész. Pedig tényleg érdekes, fordulatos, nem egysíkú történetnek indult. Aztán (nekem legalább is kissé) olyan szappanopera szerűvé vált egy kicsit. Néha mintha kb. a Jóbarátok folyton folyvást visszatérő "gumiproblémáit" olvastam volna fantasy köntösben. Ezért én is félre raktam, most ott várnak a polcomon, hogy befejezzem.


Egyébként lehetséges, hogy az író betegsége miatt alakultak így a dolgok. Nem tudta már erővel, energiával úgy megírni a későbbi köteteit, mint a kezdetieket. Végül - mivel ugye meg is halt - mások fejezték be a sorozatát.


Talán az is közrejátszott, hogy felfüggesztettem az olvasását, hogy majdnem paralel jelentek meg Terry Goodkind - Igazság kardja sorozatával. Az első köteteknél még Jordan története jobban tetszett, de ahogy haladtak az események egyre inkább átvette a "vezetést" Goodkind. Így bár megvettem Jordan könyveit is, inkább az Igazság kardja sorozatot "végeztem ki"

2016. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnálom,hogy megerősítést nyert amitől féltem... :/ Az Igazság kardján is gondolkoztam már,lévén hogy a sorozatot magát legalább kétszer láttam már,viszont nem teljes a magyarul megjelent művek száma,angolul pedig nem szeretném megvenni a maradékot ( a Malazai Bukottaknál sajnos már megbántam ezt a döntésem).
2016. márc. 15. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, szépen abbahagyták a sorozatot. De a bő háromnegyede /11. kiadás/ egy szép kerek történetet kiad - bár nem tudom a maradék 4 mennyire szorosan, szervesen kapcsolódik az eredeti eseményekhez. Nem érzem úgy, hogy hiányérzetem lenne, h. nincs lezárva. Mondjuk olvasnám tovább is, az igaz. :)
2016. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! En atragtam magam az egeszen + a prequelen (osszesen 15 konyv), angolul. Szerintem nem erte meg a raforditott idot. Tobb mint 10000 oldal vontatott, kozepszeru fantasy, aminek sem a tortenete, sem a karakterei nem tettek ram kulonosebb benyomast.
2016. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rhella

Köszönöm neked:ha befejeztem a most olvasott sorozatom,feltetlenul belekezdek az Igazság kardjába! :)


Kedves Negyedik

Ezt szomorúan hallom,bár az még érdekelne,hogy Sanderson tényleg olyan bravúrosan fejezte-e be,mint ahogy azt sokan mondjak. Már csak azért kérdezem,mert pl. a Ködszerzet nekem nem volt kedvencem eddig,így ha belekezdenék a sorozatba,nem akarom amiatt abbahagyni,mert Ő rosszul vagy még vontatottabban fejezte be.

2016. márc. 16. 19:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,


elorebocsatom, hogy amit irtam, az az en velemenyem. :) Lehet, hogy Neked tetszeni fog. Sok ember szereti.


Mindenesetre csak azoknak ajanlom, akik mar elolvastak nehany komoly, klasszikus fantasy sorozatot (magyaran: ne ezzel kezdd a fantasyval valo ismerkedest).


Nincs jelentosege annak, hogy Sanderson fejezte be a sorozatot, ugyanis ezt teljes mertekben Jordan otletei alapjan tette. Jordan rengeteg feljegyzest, reszletet, utasitast irt halala elott, es Sanderson ezeket ultette at konyv formaba, de o maga nem irt semmit a tortenetbol.


Amugy igen, a befejezes bravuros.

2016. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg nehany gondolat. (SPOILERZZZ)


Diohejban a sorozat arrol szol, hogy van egy Sotet Nagyur, aki le akarja igazni a vilagot... vagy el akarja pusztitani... vagy valami ilyesmi. Mindenesetre rontja a levegot, es surgosen el kellene tenni lab alol.


Egy profecia szerint egy Rand al'Thor nevu srac fogja kinyirni a Sotet Nagyurat. Persze nem olyan konnyu dolog, hogy csak odamegy es lekaszabolja, mert a rosszfiunak tengernyi csatlosa van, plusz nehany nagyon nagy hatalmu bukott angyal szeruseg is. Az egesz kontinenset kell mozgositani ellene; szovetsegeket kotni egy csomo nemzettel es tarsasaggal (akik nem egyszer egymas ellen fordulnak, vagy arulast szitanak).


Az elso konyv (Eye of the World) egy tipikus Gyuruk Ura masolat (a 80-as evekben a legtobb fantasy konyv az volt): nehany falusi srac egy bolcs oregember vezetesevel felkerekedik, hogy megszerezzen valami kulcsot, vagy medalt, mar nem is tudom. Mindenfele kalandokba keverednek, elszakadnak egymastol, sotet erok uldozik oket. A masodik konyv is kb ugyanezen a vonalon mozog, de ott egy trombitat keresnek.


Az ezutani konyvek arrol szolnak, hogy hogyan probalnak szovetsegre lepni mindenfele nemzettel. Rengeteg szalon fut a cselekmeny, a 4.-10. konyvek rettento lassuak. Audiobook-on hallgattam a konyveket, altalaban utazas es sportolas kozben, es volt mikor azon vettem eszre magam, hogy mar orak oraja hallgatom, es egy szot sem fogtam fel az egeszbol. Es utana elolvastam egy osszefoglalot, es lattam, hogy nem vesztettem semmit. :|


Az utolso konyvek (11.-tol) viszont jok, es a vegen fantasztikus volt, ahogy minden a helyere kerult.


A vilag mesterien van kidolgozva, es szamos eredeti vonasa van. Minden nemzetnek megvan a sajat mitologiaja, vallasa, hagyomanyai, enekei...


Rand al'Thor (a foszereplo) egy elegge pipogya frater; mindenfele bajba keveredik, es altalaban masok kell megmentsek. Amugy a 3. konyvtol kezdve nem is latjuk tul sokat, konyvenkent csak egy par fejezetben tunik fol, es akkor sem zavar sok vizet. 3 lany szerelmes bele (egy hercegno, egy parasztlany, egy barbar... szoritottam, hogy a barbar lannyal jojjon ossze (olyan aranyosak egyutt), de a vegen mindharom lannyal osszejon, es egy haremet alkotnak (mint egy kozepszeru shounen anime-ben). :s A szereplok egyebkent nem fogtak meg; senkit sem tudnek kiemelni, mint kedvenc szereplo.

2016. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz.
2019. szept. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!