Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én nem találkozom magyar...

Csak én nem találkozom magyar író tollából származó fantasy vagy sci-fi könyvekkel? Vannak egyáltalán?

Figyelt kérdés
Tény, hogy a magyarok körében pedig mindkét műfaj közkedvelt, sajátos netes oldalaink pl. az RFPG-k, amik ezekben a témákban mozognak... Valahogy mégsem találkoztam olyan magyar íróval, aki ilyen témában alkot. Le lenne az irodalmunk maradva ezen a téren? Csak én érzem, hogy jól jönne a felfrissülés, egy kis újdonság a téren?

2016. márc. 21. 21:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Eric Muldoom :)
2016. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sok a magyar SF szerző, csak a kilencvenes években nem lehetett ilyen témájú könyveket eladni magyar névvel a borítón. Most már jobb a helyzet, pl Kleinheincz Csilla, Moskát Anita, Csurgó Csaba stb. saját néven ír tök jó könyveket, de korábban Szélesi Sándor és Fonyódi Tibor is kiadott néhány regényt saját név alatt. De persze akik a rendszerváltás után nem sokkal kezdték, inkább megtartják az álnevüket, mert az olvasók már azt ismerik és egy névváltással a kiadónak újra fel kellene építeni a szerzőt.
2016. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Katona Dius ***** válasza:
J. Goldenlane
2016. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!