Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A sátáni biblia?

A sátáni biblia?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez a könyv sosem jelent meg magyarul, de tud valaki egy aránylag jó "fanfordítást" hozzá? Ha igen akkor pls link itt vagy privátba. Nagyon szeretném elolvasni, ellenben az angolomban nem vagyok annyira biztos, hogy nekivágjak eredeti nyelven, mert nem szeretnék semmit sem félre értelmezni

2016. márc. 27. 06:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs magyar fordítása, de ha komolyan gondolod, hogy felveszed a "tanításait", akkor nem is ajánlom, hogy elolvasd. LaVey rengeteg könyvet elolvasott, mielőtt ezt megírta, ez tény, de, hogy azoknak legalább a felét félreértelmezte, az is tény. :D

Szóval nem, nem ajánlatos, mert az olvasó is ugyanazokban a hazugságokban fog élni, mint LaVey... inkább kutass egy kicsit, és olvasd el azokat, amiket LaVey is olvasott - persze csak ha érdekel a téma -, majd később azokat a könyveket vesd össze az ő bibliájával, amikor az angolod jobb lesz vagy lesz magyar fordítás... majd észreveszed a különbségeket, és, hogy LeVay nem is volt olyan intelligens, mint amilyennek vallotta magát. :)

2016. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem, nem tervezem felvenni a tanításait :) szimplán érdekel az egész téma, és sokan ezt a könyvet ajánlották
2016. márc. 29. 02:12
 3/7 A kérdező kommentje:
meg azt tudom, hogy nem készült belőle hivatalos magyar fordítás, ezért is kérdeztem, hogy tud-e valaki egy fansubot :D
2016. márc. 29. 02:16
 4/7 A kérdező kommentje:
ja és még azt hozzá tenném, hogy én 4 évig egy keresztény suliba jártam, szal eléggé "megismertettek" a keresztény vallással...ugyan akkor mindig is egy mesének tartottam az egészet :D és amennyit utána néztem eddig a LaVey-i sátánizmusnak...há' sokkal szimpatikusabb eszméket hordoz magában számomra mint a biblia
2016. márc. 29. 02:21
 5/7 Mojjo ***** válasza:
@4: ezt nem tartod ugyanúgy mesének?
2016. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a keresztény biblia is hordoz bizonyos értékeket, bár jobb lenne, ha megfosztanák az emberektől. :) Én egy évig jártam keresztény suliba, szerencsére váltottam. :D

Én is LaVey Sátánizmusával kezdtem el legelőször megismerkedni, és szimpatikus volt az, amit a tiszteletről írt, de később beláttam, hogy LaVey csak nem volt képes elfogadni a világot... vallással kapcsolatban: olyan vallást ajánlok, amiben magabiztosnak érzed magad. Semmi más sem számít, csak, hogy kétségek nélkül jól érezd magad. :) Kezdd Ateizmussal, később ha tapasztalsz valamilyen változást/"jelet", ami egy vallás felvételére késztet, nem kellesz azon rágódnod, hogy elárulod az előző istened stb... :D

2016. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 de, ugyanúgy annak tartom, és ugyanúgy nem leszek sátánista mint ahogy keresztény, szimplán a sátánizmus számomra szimpatikusabb eszméket vall mint pl a katolikus egyház...


#6 adom amit mondasz...eddig is ateistának vallottam magam, és talán ezért is szimpatikusabb picit a sátánizmus, ugyan az sem teljesen ateizmus, mert elismeri Isten létezését(legalábbis ha jól emlékszem O.o), csak nem tartja egy tisztelendő valakinek...hát valszeg az lesz amit te is mondtál :D egyelőre megleszek az ateizmussal, aztán majd max megtérek xD

2016. ápr. 2. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!