Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek el egy könyvet/...

Hogyan kezdjek el egy könyvet/ történetet hogy az olvasó ne unja meg a 3. sornál?

Figyelt kérdés

Megvan a cselekmény, kisebb párbeszéd foszlányok de nem tudom elkezdeni. Ott valahogy megakadok.

tudtok adni pár (használható) tippet?



2016. márc. 31. 22:01
 1/7 anonim válasza:
100%

Kezdj neki újra, próbáld bele élni magad. Úgy kezd el hogy te is szívesen olvasd vissza. Mintha te is egy szereplő lennél.

És élvezhető lesz az írásod. Ha te élvezni fogod visszaolvasni akkor biztos hogy másokat is szórakoztatni fog. Sok sikert!:)

2016. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálom :)
2016. márc. 31. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Elkezdheted "in medias res" is, a dolgok közepébe vágva :-)
2016. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
20%
Írd körül, hogy hol játszódik, kik a főszereplők, írd meg részletesen, hogy az olvasó el tudja képzelni :)
2016. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a mondás is szól: Az első fejezet adja el a könyvet, az utolsó a következőt.

Nagyon nehéz jó bevezetést írni. Arra kell figyelni, hogy tényleg az első pár sorban már elkapd az olvasót.

Eseleg nyiss ki több könyvet (mait, nem béna kötelezőket amiket 4863976 éve írtak), és olvasd el az első oldalt. Vagy sort. Én, amikor megpróbálok történetet írni, próbálok arra gondolni, hogy ezt egy könyvben, amit ki is adtak, hogyan valósítják meg.

Az első fejezetben amúgy te döntöd el, miről írsz, de ez függhet attól is, mi a témád.

Mutass, ne mesélj - Jellemezd a karaktereidet azzal, hogy beszélteted őket, írd le, hogyan bánnak másokkal, a gondolataikat, stb.

Vagyis ne azt írd, hogy : "Lili egy félénk lány.", hanem mondjuk írd le, hogyan viselkedik tömegben, vagy, ha ismeretlen emberek belépnek az aurájukba.


"Ha azt mondom neked, hogy a hősöm haja színe szürke, nem fogod tudni, ki az- ha viszont azt írom, hogy van egy sebhely az arcán, ami a szájától a füléig húzodik, az egész arcát magad elé képzeled" - valami angol író akinek nem emlékszem a nevére


Keress rá angolul - megdöbbentően sok ilyen van! Sajnos magyarul szinte semmit nem lehet normálisan megtalálni.

2016. máj. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
In medias res, vágj bele a közepébe. Én jobb szeretem azokat a könyveket, amik nem egy bemutatkozással kezdődnek, ahol szinte mindent megtudunk a szereplőről, hanem egy cselekménnyel, amitől az olvasó kíváncsi lesz, mi sül ki ebből, miért csinálta azt amit, és ki is ő igazából. Ahol a történet előrehaladtával egyre jobban és jobban meg lehet ismerni a szereplőt, mindig valami apró tulajdonság, egy emlék a múltjából, ezáltal egyre közelebb hozva a teljes képhez. Legalábbis nekem ez a vélemènyem, én jobb szereretek ilyan könyvet olvasni és írni is.
2016. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annál a könyveknél amelyekben oldalakon keresztül csak szövegelnek a főszereplő tulajdonságairól, én nagyon nehezen jutok ott előre. Ha azonban rögtön vmi cselekvés történik az elején, akkor sokkal inkább neki tudok állni az olvasásának, és beletudok feletkezni. Sokszor csak egy egyszerű párbeszéd is megadja az indítókulcsot a könyvnek.
2020. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!