Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok annak aki nem igazán szeret olvasni?

Figyelt kérdés
Valami olyan kéne ami meghozza a kedvem az olvasáshoz. Bármilyen témájú lehet, a vámpírokat, vérfarkasokat nem szeretem. A tipikus tiniregények nem fognak meg... 14/L

2016. ápr. 2. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt így nagyon nehéz megmondani. Mondj dolgokat, amiket szeretsz. Mert ez, hogy "hát, bármilyen táma jó lesz" nem segít sokat. Történelem érdekel? Vagy mondjuk a sci-fi robotokkal, űrhajókkal? Felfedezők? Állatok? Szereted a félelmetesebb történeteket? Lehet fantasy mondjuk lovagokkal, varázslókkal? Humoros dolgokat szeretsz inkább vagy drámákat?

Ha írnál mondjuk filmeket vagy sorozatokat, amiket szeretsz, az is segítene.

2016. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nekem több olyan ismerősöm is van, akivel a Harry Potter szerettette meg az olvasást (köztük a saját lányom, meg az egyik barátnőm lánya). Mindketten nagyjából ennyi idősek voltak akkor. Érdemes megpróbálni, nagyon jó könyvek.
2016. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Harry Potter valóban sokakkal megszerettette, egy próbát megér.

Andy Weir: A marsi is olvastatja magát az író stílusa miatt, ha szereted az SF-t.

World War Z.

Vagy Stephen King könyvek, ha szereted a borzongást.

2016. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Történelem nem érdekel, fantasy és inkább a humoros témájú könyvek jönnek be.
2016. ápr. 2. 19:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Cassandra Clare könyvei! Fantasy és eszméletlen jó a humora. Én azóta imádok olvasni, mióta az egyik barátnőm elolvastatta velem a Csontvárost. Vannak benne vámpírok és vérfarkasok (meg sok már lény), de nincs Twilight hangulata. Gondold meg: [link]

Ha egyszer beleszeretsz Clare könyveibe, nem fogsz tudni leállni egynél. És hálistennek SOK könyve van. :)

2016. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Írta, hogy nem szereti a tipikus tiniregényeket. Cassandra Clare borzalmainál tinibb nem sok van. Bugyut, nyálas karakterek egymással civakodnak olyan szövegekkel, amit 11 év fölött nem kemények. Béna az egész.
2016. ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Nekem arról, hogy "tipikus tiniregény" az SZJG-féle rettenetek jutnak eszembe. Azért ajánlom Clare-t, mert hatalmas világgal dolgozik, és szerintem mindenki talál benne olyan aspektust, ami felkelti az érdeklődését. Meg aztán sok felnőttet (20+) ismerek, akik rajonganak a könyveiért, köztük én is.
2016. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de attól még, mert irodalmilag műveletlen és igénytelen felnőttek szeretik, attól még nem jó. Clare karakterei felszínesek és buták, ráadáasul más könyvvekből összeguberáltak. A költői képeinek rendszeresen nincs értelme, az stílusa gyerekes és amatőr. A történet klisés és giccses. (Nem akarom elhinni, hogy a mai világban egy író még halál komolyan beveti a lehető legelcsépeltebb, legbénább szappanoperai szálat, mikor a szerelmesek elvileg testvérek, de végül mégsem.) A karakterek interakciói természetellenesek (NEM fogom a testvérem szexualitását és magánéletét kitárgyalni egy vadidegen csajjal), a pár beszédek próbálnak beszólogatósak és humorosak lenni, de erőltettek és olyan a hatások, mint mikor egy 12 éves nagynak akar látszni. Clary egy úgynevezett Mary Sue, aki egyszerűen túl tökéletes és személyisége nem nagyon van, de hirtelen mindenben jó és ő mindennek a kulcsa. Jace személyisége borzalmas, de az instant szerelem és és a jópasiság mindent feledtet, mert hát a felszínesség jó dolog.

Az írónő pedig egyrészt plagizál, ami nagyon nem szép dolog, másrészt a kritikusaira való reakcióiról is lehet hallani kifejezetten beteg dolgokat.

2016. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Juj. Azért, mert valaki szereti Clare könyveit, még nem kell műveletlennek és igénytelennek nevezni. Én 15 éves fejjel olvastam az első könyvét, és engem olyan szinten magával ragadott a világa, hogy azóta sem tudok szabadulni tőle. :) Látom én a hibáit, és tudom, hogy az írónő sem egy angyal, de mikor olvasok, én szórakozás és kikapcsolódás céljából teszem azt, nem azért, hogy hibákat keressek a könyvben. Mindenesetre a kérdező majd eldönti, hogy ad-e neki egy esélyt, avagy sem. Ne haragudj, ha felhúztalak, nem volt célom.
2016. ápr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
én a hvg könyveket ajánlanám ott biztos találsz valamit ami érdekel
2016. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!