Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Komolyabb temaju könyvajanlo?

Komolyabb temaju könyvajanlo?

Figyelt kérdés

Regebben nagyon szerettem olvasni, viszont par eve valahogy "nem jutott ra idö".. mostanra sikerült eljutnom oda, hogy mar pedig olvasni kene, ezert szeretnem a segitsegeteket kerni.

Regebben fantasykat olvastam szivesen, na meg a tipikus tini-trilogiakat, mint Az ehezok viadala, Maze Runner, es legujabban Veronica Roth könyvei.

Ezek jok voltak kikapcsolodasra es tenyleg legkötöttek, most viszont szeretnek komolyabb temakra atvaltani.

Az elgondolkodtato, dramai, thriller es fantasy vonzana, de a törtenelmi, vagy tudomanyosabb könyveket sem utasitanam vissza. Egyedül a nagyon szerelmes-romantikus törtenetek nem kötnek le.

Elöre is nagyon szepen köszönöm a segitseget.

25 eves vagyok :)



2016. ápr. 5. 13:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg annyit füznek hozza, hogy a trilogiakert oda-vissza vagyok :)
2016. ápr. 5. 14:00
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Kukkantsd meg ezt:

Amin Maalouf - A keresztes háborúk arab szemmel.

2016. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Takami Kósun: Battle Royale (nem egy könnyed alkotás, halál, disztópia, az éhezők viadala ehhez képest semmi, jóval az előtt és a többi ilyen mű előtt jelent meg)

Adrian Barnes: Álmatlanok (poszt apokaliptikus, társadalmi)


Fantasy, posztapokaliptikus:

Mark Lawrence: Tövisek Hercege (A Széthullott Birodalom 1.)

Mark Lawrence: Tövisek Királya (A Széthullott Birodalom 2.)

Mark Lawrence: Tövisek Császára (A Széthullott Birodalom 3.)

Mark Lawrence: Bolondok hercege (A vörös királynő háborúja 1.)

Mark Lawrence: A Hazug kulcsa (A vörös királynő háborúja 2.)


Fantasy, középkor:

George R. R. Martin: A tűz és jég dala 1-5.

2016. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Robert Merle: Védett férfiak

Elgondolkodtató, aktuális, de azért mégsem annyira nehéz könyv, hogy rögtön elijesszen a komolyabb irodalomtól. :)

2016. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy magyar, Magvetős írót ajánlanék. Csabai László: Szindbád a detektív című "krimi"-jét. Illetve a könyv folytatását: Szindbád, Szibériában-t is javaslom. Mind két mű zseniális, szórakoztató, humoros és piszkosul jó a történet. Nem mellesleg ez tényleg egy komolyabb intelligencia szintet megkövetelő könyv már, de ettől független nagyon könnyedén lehet olvasni, hiszen remekül lett megírva.
2016. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kazuo Ishiguro-t ajánlom. Itthon nem annyira ismert. A könyvek lényege, hogy a narrátor szereplője a történetnek, mindig visszaemlékezések alapján mesél, és sokszor megbízhatatlan, szubjektíven mesél.

1. A dombok halvány képe

2. A lebegő világ művésze

3. Árva korunkban

4. A napok romjai

5. Ne engedj el


Nagy kedvencem még Oscar Wilde-tól a Dorian Gray arcképe.


Vagy a most elhunyt Harper Lee-től a Ne bántsátok a feketrigót


Én most az 1984-et olvasom, legutóbb az Egerek és embereket olvastam.

2016. ápr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm az eddigi valaszokat, sikerült bövitenem a kivansaglistamat :)
2016. ápr. 9. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!