Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvek saját költségű kinyomt...

Könyvek saját költségű kinyomtatása (? )

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat a téma, mivel vannak olyan kedvenc könyveim és mangáim, amiket itthon ugye nem adtak ki. Viszont én akkor is szeretném őket a polcomon tudni, szóval utánanéztem a dolognak és találtam is egy elég ígéretes oldalt, a neve Blurb. Ennek a cégnek beküldöd pdf-ben a könyvet, ők pedig szépen kinyomtatják és elküldik neked. Szóval, azt szeretném kérdezni, hogy vannak-e ehhez hasonló cégek Magyarországon, esetleg más alternatívák és hogy mennyire legális egy itthon le nem licenszelt mű nem hivatalos fordításának saját felhasználásra történő kinyomtatása (csak 1 példány, semmi kereskedés)?

2016. ápr. 9. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem foglakozik vele, amíg nem akarsz nagy tételben kereskedni vele, ahogy írtad, saját célra csináltatnád meg.

Ha kinyomtatod ezt az aktuális weboldalt, azért sem fognak szólni, pedig nem te csináltad:)

Amúgy biztosan van pár könyvkötő cég, akik vállalnak ilyet, esetleg érdemes utanajárni valamelyik nagyobb nyomdánál is.

2016. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Pár hete véletlenül akadt utamba ez az oldal. Nincs tapasztalatom velük:

Pytheas Könyvmanufaktura. Szolgáltatásaik között: egyedi könyv készítés, magánkiadás.

[link]

2016. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

2/2 vagyok. A Pytheas könyvészetről írtam.

Idézet tőlük: "Valósítsa meg régen dédelgetett álmát, küldje el nekünk vagy hozza el hozzánk személyesen kéziratát, hogy elkészíthessük Önnek egyedi könyvét, akár 1 példányban is." Szóval lehet, hogy a te embereid? :) Remélem sikerrel jársz itt vagy máshol!

2016. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"mennyire legális egy itthon le nem licenszelt mű nem hivatalos fordításának saját felhasználásra történő kinyomtatása (csak 1 példány, semmi kereskedés)?"

Szerintem legális.

2016. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nagyobb könyvtáraknak (megyei, egyetemi) van saját kötészete. Vállalják például szakdolgozatok kötését is. A kinyomtatott, sorba rendezett anyagodat is bekötnék szerintem.
2016. ápr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, ment a zöld kéz :D
2016. ápr. 19. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!