Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Klasszikus irodalmi regények,...

Klasszikus irodalmi regények, vagy jelenkori regények?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket érdemesebb olvasni? Én úgy vagyok vele, hogy nagyon szeretem a klasszikusnak számító darabokat, különösen az angol és a francia romantikus regényeket, de ugyanakkor meg közben annyi regény van, amit mai szerzők írnak (szerte a világon) és egyszerűen zavar, hogy mindig le vagyok maradva. :S

Ti hogy látjátok ezt?



2016. ápr. 17. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Azt érdemesebb olvasni, amelyik jobban tetszik. Úgysem élsz addig, hogy mindent el tudj olvasni, szóval akkor már érdemesebb a számodra legjobbakat kivállogatni.
2016. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben csak klasszikust olvastam, de aztán rájöttem, hogy tehetséges író most sincs kevesebb, ezért elkezdtem nyitni a jelenkori regények felé is, bár azért még mindig klasszikust olvasok többet. Olvasd azt, amit jól esik, amihez éppen kedved van, olyan meg nincs, hogy le vagy maradva. Ez nem verseny, az élvezetért kell csinálni. :)
2016. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez véleményem szerint korfüggő is.:) A mai tizen és akár húszon éves "gyerekek" nyilván a mostani regényeket szereti jobban, amíg az idősebb generáció a klasszikusokat.
2016. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát én fiatal vagyok (18), de jobban szeretem a klasszikusokat. Ugyanakkor az osztálytársaim meg az ilyen aktuális regényeket olvassák, sokszor olyanokat, amikről én még nem is hallottam...
2016. ápr. 17. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tettem le egyik mellé sem a voksot. Talán több klasszikus regényt olvastam, mint modernt, de ez valószínűleg véletlen. Mindkét kategóriában vannak kedvenceim, és olyanok, amiken nem tudtam átrágni magam. Időnként tudatosan olyan könyvnek fogok neki, aminek a stílusában még nem olvastam. (persze csak akkor, ha érdekel)

Én is osztom az előttem szólók véleményét. Azt olvasd, ami tetszik. Nincs ilyen, hogy "érdemes". Ha élvezted, és tetszett, a legócskább ponyvát is érdemes volt elolvasni, szerintem.

2016. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!