Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani történelmi...

Tudnátok ajánlani történelmi illetve klasszikus regényeket?

Figyelt kérdés

A történelem összes korszakát szeretem. Kedvenceim viszont a viktoriánus kor illetve a világháborúk meg az utána lévő hidegháború de bármi jöhet.

Klasszikus könyvek közül olyan érdekelne ami nektek nagyon tetszett és alap műnek gondoljátok :)

Köszi a válaszokat :)

17/F



2016. márc. 20. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hirtelen ezek jutnak eszembe. Hátha valamelyik megtetszik Neked is:


Leon Uris: Armageddon (1945 és utána néhány évvel Berlinben. Szerintem lenyűgöző regény.)


Kuvahara Jaszuo - Gordon T. Allred: Kamikaze (2.vh.)


Emile Zola: Patkányfogó vagy még inkább a Germinal (de szerintem bármelyik Zola regény nagyon jó. 1800-as évek vége, Franciaország. Társadalomábrázolások sötét hangulatban.)


Szász Béla: Minden kényszer nélkül (Szász Béla memoárja a Rajk perről. Nem könnyű, de ha belerázódsz szerintem letehetetlenül érdekes.)


Sánta Ferenc: Az ötödik pecsét (1944 Magyarország. Emberi értékekről, a lelkiismeretről szól. Nem egy pörgős, viszont igencsak nyomasztó történet.)

2016. márc. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erich Maria Remarque: Nyugaton a helyzet változatlan (ha csak egy könyvet menthetnék meg a világon, akkor ezt választanám)


Joseph Heller: A 22-es csapdája (tapasztalatom az, hogy valaki vagy imádja, vagy utálja, nekem nagyon tetszik a stílusa, de nagyon megdöbbentő, amikor belegondolsz, hogy éppen min nevettél...)


James Jones: Most és mindörökké (ez elég sok mindennel foglalkozik, szerelemmel, barátsággal, meg nem alkuvással, stb...)


E. M. Nathanson: A piszkos tizenkettő (nem sok dolog történik benne, ennek ellenére nagyon olvasmányos)


Lev Tolsztoj: Háború és béke (ijesztően hosszúnak tűnik elsőre, de lebilincselő)


Norman Mailer: Meztelenek és holtak (erre már annyira nem emlékszem, de tudom, hogy tetszett)


A Háború és béke a napóleoni háborúkról szól, a Nyugaton a helyzet változatlan I. világháború, a többi II. világháború. Remélem, hogy hasznos válasz volt, és felkelti valamelyik az érdeklődésedet! :)

2016. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Borisz Paszternak - Doktor Zsivágó


Norman Mailer - Meztelenek és holtak (ezt már ajánlották előttem, de nekem is tetszett, bár azért arra figyelmeztetlek, hogy több, mint 800 oldal)


Nem tekinthető klasszikusnak a hagyományos értelemben, de nekem nagyon tetszett:

Michel Tournier - A Rémkirály c. alkotása.

2016. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem abszolúte a kedvenc történelmi regénysorozatom Bán Mór: Hunyadi kötetei. :)
2016. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!