Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elgondolkodtatok már azon...

Elgondolkodtatok már azon hogy a Tűz és Jég dalában (Trónok Harca) a Mások nem is annyira gonoszak?

Figyelt kérdés
Ugye nem egy Gyűrűk uráról beszélünk amibe vannak a nagyon gonosz orkok és a csudálatosan jó tündék.Tele van szürke karakterekkel mindenkinek meg van a maga motivációja, hogy mit miért tesz, csinál egy szemétséget majd utána jót tesz valakivel. Éppen ezért gondoltam hogy talán a Mások sem ilyen tipik szörnyetegek, hanem ha végre többet megtudni róluk kiderül miért teszik amit tesznek.

2016. ápr. 22. 10:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: te ezt eddig nem tudtad? :DDD Már kb. második évad óta tudjuk ezt a tényt.
2016. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
48%
nem hiszem hogy nem tudta, ahogy látom itt feljebb ezzel senki nincs tisztában, olvassátok a könyveket, srácok, nem bánt!
2016. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 bútylubátya ***** válasza:

Mindenesetre én úgy láttam, hogy a Mások egyértelműen kétszer szerepeltek a könyvben(de javítsatok ki ha vmit nem vettem figyelembe):


1. rész prológusa:


"Egy árny vált ki az erdő sötétjéből és megállt Royce előtt. Magas volt, szikár, kemény, mint a régi csont, húsa pedig sápadt, mint a tej. A páncélja mintha változtatta volna a színét, ahogy moz- gott. Az egyik pillanatban még fehér volt, mint a frissen esett hó, a másikban pedig már fekete, mint az árnyék, s mindenhol a fák mély szürkészöldje pettyezte. A mintázatok úgy cikáztak minden egyes lépésnél, mint holdfény a vízen."


A Kardok Viharában Samwell Tarlynál:


mikor menekülnek a Mások és a holtak elől az Elsők Öklén elszenvedett vereség után.


A sötétből egy ló feje bukkant elő. Sam egy pillanatra megkönnyebbülést érzett, ám akkor meglátta magát a lovat. Az állat egész testét dér borította, mintha fényes, fagyott verejtékréteg lett volna, nyitott hasából merev, fekete belek kusza szövevénye lógott. A hátán ülő lovas sápadt volt, mint a jég. Sam torkából mélyről jövő, nyüszítő hang szakadt fel. Annyira megrémült, hogy valószínűleg megint összevizelte volna magát, de a testét olyan kegyetlen hideg járta át, hogy úgy érezte, a hólyagja keményre fagyott. A Más kecsesen lecsusszant a nyeregből a hóba. Karcsú volt, mint egy kard, tejfehér. A páncélja hullámzott és csillogott, ahogy előrelépett, a lábai nem törték át a frissen hullott hóréteget." és nem sokkal később


"A következő pillanatban előrelendült, inkább zuhant, mint fu- tott, behunyta a szemét és két kézre fogta a tőrt, vakon maga elé döfött. Reccsenést hallott, ami- lyen hangot a jég ad, amikor betörik valakinek a léptei alatt, majd olyan éles és átható visítást, hogy fülére tapasztott kézzel hátratántorodott, és keményen a fenekére huppant. Amikor kinyitotta a szemét, a Más páncélja vékony patakocskákban folyt le a lábán, a torká- ból előmeredő tőr körül sápadt, kék vér gőzölgött. A lény odanyúlt két csontfehér kezével, hogy kihúzza a tőrt, de az ujjai füstöltek, ahol hozzáértek az obszidiánhoz. Sam az oldalára gördült, és tágra nyílt szemmel figyelte, ahogy a Más összezsugorodik és tó- csává olvad. A húsa néhány pillanat múlva finom, fehér ködként oszlott el. Alatta sápadt, fényes, tejfehér csontok maradtak, ezek is gyorsan olvadásnak indultak. Végül nem maradt belőle más, csak a sárkányüveg tőr, amelyet gomolygó gőzkoszorú vett körül, mintha élt és izzadt volna. Grenn lehajolt, hogy felvegye, de azonnal eldobta. "


Amikor viszont megtámadták az Elsők Öklét a "Mások", akkor nem tudom, hogy "igazi" Mások is voltak-e köztük, vagy csak holtak.

2016. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 bútylubátya ***** válasza:

Igazából nekem ami nem tetszett, az az volt, hogy a harmadik kötetben már az Elsők Öklét elfoglalták a Mások és a holtak, sőt, Kicsi Paul és még néhány halott még Samwell Tarlyra is rátámadott, amikor Szegfűvel már egész közel járatk a Falhoz(és Hidegkéz mentette meg őket) - ehhez képest a következő két könyvben gyakorlatilag nem esett róluk szó(kiv. Sárkányok Tánca prológusa).


Igazából én annak örültem volna, ha már az 5.kötetben is harcolni kell velük, de a 6.-ban már mindenképp. A sorozatban ugye a 8.évadra tervezték a Mások elleni harcot. Ez szerintem nem igazán illik a Tűz és Jég Dalához. Hiszen eszerint a Mások akkor támadnak, amikor Westeroson a bonyodalmak a trónért már kb. véget érnek.


Sokkal érdekesebb lenne(lett volna?), ha akkor omlik le a Fal/jutnak át a Mások valamiképpen rajta, amikor Westeroson nagyban dúl a küzdelem a hatalomért. Ekkor kezdetben sokan nem törődnének velük, akik igen, azok nem tudnák megállítani őket. Így sokkal nagyobb apokalipszist okoznának, mint akkor, ha már egész Westeros felsorakozott egy uralkodó mögött, és nem a helyi küzdelmekkel van elfoglalva.

2016. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!