Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen antiszociális írókat...

Milyen antiszociális írókat ismertek?

Figyelt kérdés
Nem azokra gondolok, akik megírják, milyen magányosak, miközben lármás társasági életet élnek. Olyan íróra vagyok kíváncsi, aki egyáltalán nem tudott bánni az emberekkel, nem értette őket, nem járkált klubokba. Akinek nehezére esett megfigyelni mások érzéseit és szándékait, és kifejezni a sajátjait. Van-e olyan (lehetőleg már elhunyt, tehát nem kortárs) prózaíró (nem csak költő), aki beleillik ebbe a képbe, és ennek ellenére jól írt? Tehát olyan, aki mindezt nem (csak) a műveiben jeleníti meg, hanem aki ténylegesen így is élt.

2016. ápr. 26. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fernando Pessoa
2016. ápr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Thomas Bernhard
2016. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. ápr. 26. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
József Attila.
2016. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miquel, ezt honnan veszed? Neki borderline személyiségzavara volt.
2016. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fujoshi-sama válasza:

Egy megjegyzést tennék: aszociális, nem antiszociális. Utóbbit a személyiségzavarra használják, leginkább a pszichopaták és szociopaták esetében.

Amúgy a régi írók között szerintem gyakori volt az ilyesmi. Vagy csak nekünk "mutattak" sokat irodalomórán :D

2016. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem írsz párat? Én is ültem irodalomórán, és nyilván azért írtam ki a kérdést, hogy újakat ismerjek meg.
2016. máj. 16. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!