Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok mondani jó témákat...

Tudtok mondani jó témákat könyv írásához?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha kopi lenne, mondjuk a Szent Johannáról, de valami érdekes és izgalmas témát ha tudtok javasolni, azt nagyon megköszönném. Ti milyen típusú könyveket szerettek olvasni?

2016. máj. 7. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam írni. Nálam ez úgy működik, hogy egyszer csak bekattan nekem egy ötlet, egy szereplő, akár egy teljes történet, nem kell, hogy bárki/bármi ötleteket adjon (persze némi inspiráció kell, én is szedem valahonnan az ötleteimet, de ez nem tudatos. Bajban azzal szoktam lenni, hogy HOGYAN írjam ezt meg úgy, hogy jó legyen?


Gondolom, tizenéves vagy, és tetszett a Szent Johanna Gimi, vannak hasonló ötleteid, de nem akarod lemásolni. Akkor írhatnál mondjuk egy gyerektáborról, vagy egy osztálykirándulásról, esetleg egy olyan szereplőről, aki kiszakad a megszokott környezetéből (mondjuk új iskolába kerül, vagy egy másik világba, ha nem zárkózol el a fantasytól).

2016. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Drága kis naiva.:-)

Akinek jó ötlete van az megírja saját maga.

Egy jó ötlet édes kevés az íráshoz. Az kemény munka, néha pokoli nehéz. Mert nemcsak ötlet van hanem történek, sok-sok szereplő mind más.....

2016. máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az előttem szóló is írja, nem csak ötlet kérdése.

Én már kb. két éve dolgozom első regényemen, mivel folyton újrakezdtem és nehézségekbe ütköztem, de végre megvannak az előkészületek lassan és nyáron meg is írom.

Pokoli nehéz olykor az írás, ha nem hiszed, akkor itt van egy jó példa rá: Több mint 200 név (azaz szereplő) szerepel a regényemben és 100 város nagyjából. Rengeteget kellet változtatnom rajta, hogy mindez beleférjen, valamint azok a részek is jól beleolvadjanak ebbe, amiben az a rengeteg karakter helyet kap a főszereplőkön kívül... (ezek a részek különálló történetek, amik köré épül maga az egész sztori.)

Mindezek mellet márka nevek, folyók, barlangok stb... És még a fizető eszközök is.

Mindehhez hozzájön a szereplők személyiségének alapos megmunkálása, párbeszédek és még sok más...


Milyen a jó téma? Az, amiben az író kényelmesen tud mozogni. Nekem például a kedvencem a fantázia és a horror, valamint ennek a kettőnek a kombinációja (igazából a horror nálam nincs meg fantázia nélkül, sőt semelyik regényem sem lesz meg nélküle...)


Na de, hogy a kérdésre választ adjak: Érdekes és izgalmas téma az igazából mindenki számára mást jelent. Esetleg írj arról, amit te egyszer átéltél és rakdj bele fantáziát, esetleg horrorisztikus elemeket és íme kész egy tökéletes történet, amibe tényleg beleéled magadat, valamint az olvasónak is tetszeni fog. Persze ha jó a fogalmazás meg minden egyéb...


Milyet szeretek olvasni?

Ifjúságit biztosan nem... De a horrortól az akcióig minden jöhet. Kivéve a nyálas szarok, mert attól a falra mászok...

2016. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. :)

Nagyon szeretek írni, a jövőben is biztosan valami ilyesmivel szeretnék foglalkozni, de sokszor esek kétségbe, hogy biztos jó-e, amit írok. Mert az úgy még oké, hogy nekem tetszik, na de a többieknek, akik úgy olvassák, hogy nem ismernek, vajon mennyire tetszik? Mert szeretném, ha mindenkit egyaránt lekötne, amit írtam, és a végén tényleg azt mondhatnám, hogy érdemes volt ennyi energiát beleölni, mert megérte. Remélem, érthetően fogalmaztam. :)


Egyébként már volt egy ötletem, de nem tudom, mennyire tetszene másoknak. Egy lányról szólna, aki látja az őrangyalát, majd kirobban egy háború a két világ között, az őragyalt elrabolják és csak a lány tudja megmenteni a világot, miközben a sötét angyalok az összes szerettét elragadják mellőle, mígnem amikor a legnagyobb szüksége lenne rá, teljesen egyedül marad. A végén természetesen a lány nyer, de az őrangyala feláldozza magát érte, így az angyal meghal. :(

Szerintetek ez mennyire hülyeség? :/

2016. máj. 8. 15:23
 5/8 anonim válasza:
100%

Wooow

Szerintem ez nagyon jó :D

Én tuti elfogom olvasni, amint kiadod. Már alig várom, hogy elolvashassam :D

2016. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Néha kicsit önbizalom hiányos vagyok. :D
2016. máj. 8. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Drága kis naiva! Az a jó ha kicsit önbizalom hiányos vagy.:-)

Amit leírtál az nagyszerű. Nekem tetszik. olyat nem tudsz írni ami mindenkinek tetszik. Legyen egy célközönséged, és nekik írj. De tudod mit mondok én. Írj csak magadnak. A legjobb terápia. :-)

Divat a blogolás. Rakd fel, keress olyanokat akik olvassák. Ennyi. Majd aztán jönnek a kritikák ne aggódj.

2016. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Íróknál normális, ha egyszerre vagy teljes biztos, hogy nem tudod megcsinálni, és máskor teljesen biztos vagy benne, hogy csak te vagy képes rá.


Ami az öteltedet illeti: sok ilyen van már! Most kezd pont divatba jönni az angyal-démonos fantasy! Hogy ne koppints, azt ajánlom, hogy keressgéld meg a legismertebb ezekkel a témákkal foglalkozó könyveket. Például a Csitt,csitt is ezt a témát választotta, bár ott a szerelmi szál egybefügg a cselekménnyel. Cassandra Clare Csontvárosa meg az árnyvadászokról, nefilimekről szól, akik az angyalok rúnáit használják, hogy az embereket megvédjék a démonoktól.

Szóval: mivel már sok hasonló könyv van, ezért oda kell figyelned, hogy a tied ne csak egy legyen a sok közül. Emlészem, hogy láttam a könyvesboltban már hasonló könyveket, hogy az angyalok és a démonok az emberek világában vívják meg a csatájukat, és csak egy ember lehet képes véget vetni a háborúnak, stb, stb. Nem árt, ha tisztában vagy azzal, hogy mások már írtak (vagy írni fognak) hasonló történeteket előtted. Vagyis azt ajánlom, nézz utána, milyen könyvek vannak, amik ugyanezt a témát dolgozzák fel, és hogyan. YA (young adult, vagyis fiatal felnőtt) könyveknél például a könyvmolyok folyton attól vannak ki, hogy a főszereplő csaj mindig a legszebb, minden pasi álma, de ő ezt nem veszi észre, meg belezúg egy pasiba, aki természetesen élete szerelme, és viszonozza is az érzéseket, meg megváltoztaja a lány életét stb. Amikor először olvasol ilyet odavagy, de utána nem kérsz többet. Én legalábbis így vagyok vele, és abban biztos lehetsz, hogy a legtöbb fantasy olvasó sem azért vesz meg könyveket, mert ugyanazt akarja megint elolvasni más nevekkel.


Engem például Buglyó Gergely Oni trilógiája megbabonázott. Fantasy, besorolásból inkább akció, de olyan világot talált ki az író, amihez foghatót még nem láttam. Érdemes elolvasni! Buglyó konkrétan úgy írta meg, hogy: "Á, szóval azt hiszed, tudod, mi fog történni? HÁT NEM!"

Az első részét "Oni: Szürkevér"-nek hívják.


Angolul. Keress rá. Szinte minden fenn van - de komolyan. Részletes leírásokat találtak arról, mi történik, ha valaki meghal; kések típusairól; arról, milyen sebet hagy, ha egy ollót/kést/tűt szúrnak beléd; milyen lyukat hagy egy golyó - ki- és bemenet irányától függően; és még rengeteg más, amitől a kívülálló emberek sárgaházba vinnének. Sajnos magyarul... hát hacsak nem a magyar költőlről akarsz írni valamit, akkor nem nagyon lesz segítségedre semmi

2016. máj. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!