Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók! Rájötte...

Harry Potter rajongók! Rájöttetek, hogy az egyes részek mikor játszódnak?

Figyelt kérdés
Én tegnap jöttem rá, hogy a könyvekből kiderül, és kíváncsi vagyok, hogy nektek feltűnt-e? Amúgy a 19 évvel később című fejezet a jövőben játszódik 2016 szeptember elsején.

2016. máj. 12. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A második kötetben egyértelműen benne van, mikor játszódik, 1992.
2016. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, rájöttünk. Figyelj, a Harry Potter már nem újdonság a mostani huszonéves korosztálynak. Mi ezeket olvastuk egész gyerekkorunkban. Olyat te már nem tudsz mondani, ami nekünk újdonság. Bocsika.
2016. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt már fenn van több, mint 10 éve:

[link]

2016. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ja. De Rowling direkt írta meg úgy, hogy a vége a jövőben játszódjon? Vagy ez is egy olyan baki mint a theszrálos?
2016. máj. 12. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Már miért lenne baki? Azért egy rakás gyerek nem kamaszkánt esik ki az édesanyjából. Háború volt. Kellett X év, míg mindenki lenyugodott. Újra nekiálltak élni. Munkát kerestek, megházasodtak, mint az emberek általában. Gyerekek születtek, családonként több is (általában pár év kell két gyerek között). Ezek a gyerekek felnőttek.

Számold össze. Ez elég sok év. Akét 2016-ig is.

2016. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy teljes egészében kitalált történetnél teljesen mindegy, hogy a "jövőben" játszódik-e vagy sem. :)
2016. máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baki, hogy tizenkilenc évvel később játszódik az epilógus? Az a lezárás, amiben megtudjuk, mi lett velük, hogy sikerült családot alapítaniuk, újra normális életet élniük.

Felmerül bennem, hogy ismered-e a baki szó jelentését, mert így nincs értelme a kérdésnek.

2016. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy nem 2016-ban játtszódik a 19 évvel későbbi fejezet, hanem 2017 szeptember 1-én. Mert a roxforti csata 1998 május 2-án volt.
2016. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!