Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyűrűk urához vagy a Harry...

Gyűrűk urához vagy a Harry Potterhez hasonló könyvek?

Figyelt kérdés
Pl. Eragon.

2016. máj. 14. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit komolyabb témákat feszeget a második, illetve a harmadik könyvben, de Willam Nicholson trilógiát ajánlom:

Szél Dalnoka, Nagymester foglyai, Lángoló szél

Varázslattal kapcsolatos, kicsit harry potteres, kicsit középkori:

Varázskör sorozat (hat kötetes, Mágusiskola az első része)

Nekem nagy kedvencem még a Chrestomanci krónika is, szintén varázslat van benne, viszont az egyik kötetet (az első kötet a Varázslatos élet) rosszul kötötték az én kötetemben, és az utolsó pár oldal össze van gubancolódva, nekem ezért egy ideig ez a könyv csalódás volt, aztán rájöttem, hogy mi történt.

2016. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem probléma, ha komolyabb mű (sőt! nem is igazán gyerekregényekre vagyok kíváncsi. A Narniát is érdekes volt ezért olvasni, annyira meseszerű volt...)


És köszönöm szépen.

2016. máj. 14. 11:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor még egyet hadd ajánljak: Darren Shan vámpírsorozatát

Nem arra romanticizált vámpírsztorira kell gondolni, a vámpírok nagyon messze állnak az elegáns szépfiú elképzeléstől, inkább harcos nomádok. Szerintem remek sorozat, van benne egy kis varázslat is, és ami nekem fontos... nagyon minimális romantika, sok kaland.

2016. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt ismerem és elkezdtem már olvasni. :)
2016. máj. 14. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!