Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nálatok mi az a dolog egy...

Nálatok mi az a dolog egy könyvben, ami meg fog és nem tudod letenni mert annyira jó olvasni?

Figyelt kérdés
Pl. szereplők stb.....

2016. máj. 14. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Könyvtől függ
2016. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan könyvek ami egy történetet mesél el(pl. Narnia, Gyűrűk Ura, Hobbit stbbbb......), nem egy szakkönyv vagy valami ilyesmi.
2016. máj. 14. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
maga a sztori és a nyelvezet-szóhasználat. mert ha nagyon érzékletes a szóhasználat, az le tud nyűgözni, ha annyira kifejező. sztori és nyelvezet pl Harry Potter - magyarul olvastam; és mégegy, hogyha olyan, mintha ott lennék, úgy van leírva, pl Kertész Erzsébet- Gyönyörű nyár
2016. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekes és izgalmas a cselekménye. Ez a titok nyitja.
2016. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiknél más. Van, ahol a történetnek idő kell, de jó a hangulata. Nekem ilyen volt Lev Grossmantől a The Magicians (iggggen, tudom, sokan utálják). Vagy szintén kell idő a történetnek, de a főszereplőnek van egy sajátos bája, amitől szimpatikus vagy érdekes lesz, pl. Jim Butcher Dresden Files-sorozata, itt kellett egy kis idő, hogy az író megtalálja magát, de a főszereplő, Harry jelleme, az öniróniája nekem nagyon tetszik. Esetleg maga a történet jó, de a szereplőkhöz való kötődéshez kell sz idő. Ilyen volt nekem Geroge R. R. Martin.
2016. máj. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szövegnek van ritmusa, könnyű olvasni, gördülékeny. Vannak nagyon jó könyvek, amiből nem lehet sokat olvasni egyszerre, mert "eltelít".
2016. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól kidolgozott jellemű szereplők, izgalmas, érdekes cselekmény
2016. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!