Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet vegyek a...

Milyen könyvet vegyek a magyartanáromnak?

Figyelt kérdés

Év vége van, és az osztályunk minden tanárnak vesz valamit. A magyartanárunknak könyvet veszünk, és az én feladatom beszerezni. Valamilyen szépirodalmi alkotásra gondoltam, de félek, hogy már olvasta vagy megvan neki. Nektek nincs valami ötletetek? Ismertek valamilyen mostanában megjelent könyvet ami tetszhetne neki? (50 körüli nő) Vagy magyartanárok: Önök milyen könyvnek örülnének?

Minden választ köszönök előre?



2016. máj. 18. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Kazuo Ishiguro: Ne engedj el...

Nem olyan régi könyv, de szépen megírt.

2016. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehéz dolgod van, egy magyartanárnak könyvet venni kb. olyan, mint a Tiszába vizet önteni. Klasszikust ne vegyél, mert abból tuti, hogy az összes megvan már neki. Valami nemrég megjelent, komolyabb témájú könyv lenne jó. Vagy valami különleges, pl. egy japán verseskötet. Ismeritek valamennyire az érdeklődését? Az megkönnyítené a dolgotokat.
2016. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen könyv, hogy: Így szerettek ők. Szerintem érdekes és az én egyik tanárom is nagyon kedvelte, szóval mivel egy korosztály lehet tetszene neki. Az irodalomhoz is köze van, költők szerelmeiről szól, szóval egy picit romantikus is. Remélem sikerül majd dönteni :)
2016. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :) igen, nem könnyű! Egyébként tudom, hogy azz irodalom érdekli, mármint az elméleti háttere is, de ilyesmi könyvet nem merek venni, mert nem értek hozzá. Úgyhogy agyalok tovább, és mindenképp megnézem azokat is, amiket javasoltatok! :)
2016. máj. 18. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Az így szerettek ők tényleg nagyon jó és igényesen összeállított könyv. Vele csak az az egy gond van, hogy elég valószínű hogy már meg van neki.


Én valamilyen díszkiadásban vagy értékes első kiadásban gondolkodnék.


Vagy csináltassatok neki egy nagyon szép Ex Libris bélyegzőt (amit a könyvek elejébe lehet pecsételni, jelezve hogy kinek a tulajdona, gyönyörűeket lehet készíttetni) :) arról tutira mindig ti jutnátok eszébe.

2016. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy antikvárba és nézz szét. De feltétlen kötelező a könyv? Van sok lehetőség, toll, szobrocska, tolltartó, ékszeresdoboz. Vagy ha van hobbija ahhoz köthető dolgok. Az osztályok sajnos nagyon hülyén tudnak dönteni akármiről is legyen szó. Az értelmes ötleteket elnyomják és a nagyképűeek ostoba ötlete marad.
2016. jún. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!