Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Henry Jacoby: A trónok harca...

Henry Jacoby: A trónok harca titkai c. könyvről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Erdemes megvenni a könyvet ? Kb. mit található benne ? Mi a véleményetek óra /olvasás után/ ?

2016. máj. 23. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem béna.
2016. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvastad ? :) Kb. mik vannak benne ?
2016. máj. 23. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, olvasod-e még a kérdést. Karácsonyra kaptam meg, a felénél járok. Én nem ajánlanám megvételre... De lehet, hogy még megváltozik a véleményem. :)


Vannak benne kifejezetten jó részek. Főleg a Machiavelli filozófiai munkássagának fényében a trónok harcában fellelhető karakterek viselkedésének tanulmányozásról írt rész tetszik a legjobban. De érdekes még a metfizikás rész is. Ugyanakkor vannak rettenetesen unalmas részek is benne sajnos.


Ami az eddigiekre jellemző: a szócséplés. Van egy témafelvetés, akár még érdekes is lehet (mint írtam az előbb, vannak ilyen részek), s azt a szerző szétírja. Ismételi önmagát és egy idő után fárasztó ugyanazt olvasni, legfeljebb minimális változtatással vagy előrelépéssel. Ez narratív hiba: túlírja a szerző az aktuális kérdést. Sokkal összeszedettebben, problémacentrikusan kellene írni, mert így fárasztó.


A másik, kisebb gondom a könyvvel, hogy nem tud nagyon újat mondani a jellemek és történések elemzése terén. Elég sok filozófia kurzust felvettem egyetemen anno modulként, lehet, hogy ezért érzem ezt. De akit érdekel a filó és annyira nem jártas benne, annak simán mondhat sok újat a könyv és szórakoztató lehet.


Aki csak a filmeket látta, annak lesznek új infók, de annyira nem sok. Szerintem vannak olyan könyvek, amik ezt a célt szolgálják, de ez a könyv nem erre való. Híres filozófusok munkái nyomán vizsgálja a trónok harca történéseit és szereplőit. Ez az, amit a könyv nyújt (eddig). Ezt sikerrel is teszi, csak mint mondtam, túlír, ezért fárasztó.

2017. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Mára elolvastam az egészet. A könyv második fele sokkal jobb.

Ettől függetlenül továbbra is azt gondolom, hogy aki nem kedveli a filozófiat, annak nem érdemes ezzel a könyvvel foglalkozni. Arra viszont a könyv jó, hogy fontosabb filóirányzatokat, gondolatokat a film/könyv alapján tárgyal, ezzel is mintegy népszerűsítve azokat. Ennyi lenne.

2017. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!